Reklama

Wystawa "Nasi rycerze wolności" już otwarta w Pałacyku Oborskich w Mielcu [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Wystawa "Nasi rycerze wolności" już otwarta w Pałacyku Oborskich w Mielcu [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Muzeum Regionalnym SCK w Mielcu – Pałacyku Oborskich można już oglądać nową, autorską wystawę czasową przygotowaną przez mieleckich muzealników zatytułowaną: Nasi rycerze wolności. W 100-lecie Niepodległości ukazującą I wojnę światową oraz Polaków walczących na jej frontach, w armiach trzech państw zaborczych.

Na wystawie zobaczyć można różnorodne eksponaty, między innymi: broń, dokumenty, listy, zdjęcia, rzeczy osobiste, a nawet oryginalny mundur legionisty Franciszka Dubiela związanego z naszym miastem. Ciekawostką jest zrekonstruowany okop, przypominający umocnienia spod Kostiuchnówki na Wołyniu, gdzie miała miejsce słynna bitwa w 1916 roku czy film, na którym zobaczyć można jak mieszkańcy naszego miasta rozumieją słowo niepodległość, czym jest dla nich patriotyzm.

Prezentowane na wystawie eksponaty są własnością mieleckiego Muzeum Regionalnego, Muzeum Regionalnego w Jaśle, rodziny Ryniewiczów, Jerzego Flisa oraz prywatnych kolekcjonerów.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się we wtorek 9 października o godzinie 18.00. Wydarzenie zgromadziło liczne grono mielczan.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE