Reklama

Wielki sukces Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ryszard Kusek

Wielki sukces Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu - Zdjęcie główne

foto Ryszard Kusek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura To historyczny moment dla Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu. Po wielu latach zabiegów i starań w dniu 29 grudnia 2022 roku z upoważnienia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dyrektor PSM w Mielcu Ryszard Kusek podpisał akt notarialny zakupu nieruchomości wraz z budynkiem i docelowym zagospodarowaniem terenu, a tym samym przeznaczeniem nowo zakupionego budynku na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu.

Dyrektor wyraża wdzięczność i słowa podziękowania dla Wicepremiera Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Piotra Glińskiego za docenienie działań i aktywności naszej szkoły (uczniów, nauczycieli, rodziców i całego środowiska szkolnego) na rzecz tworzenia oferty dydaktyczno-artystycznej i kulturalnej dla Mielca oraz regionu podkarpackiego. Finałem tych wszystkich działań i aktywności naszej szkoły była decyzja ministra, by zakupić tą nieruchomość wraz z budynkiem. Szczególne podziękowania za aktywną pomoc i starania w tym zakresie dyrektor kieruję do Posła Rzeczypospolitej Polskiej Pana Fryderyka Kapinosa, który wspierał te działania zarówno w departamencie szkolnictwa artystycznego jak i w resorcie kultury.
Dyrektor kieruje również słowa podziękowania i wdzięczności do Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Jarosława Wartaka za otwartą postawę i wszelką pomoc na etapie przygotowań do zakupu. Szczególną wdzięczność za wsparcie i aktywne działanie pozwalające na zakup powyższej nieruchomości wraz z budynkiem dyrektor kieruję do Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie Pana dr Zdzisława Bujanowskiego.


- Dziękuję szczególnie Wam drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice pracownicy administracji i obsługi Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu. To historyczna chwila i kolejny wielki krok w rozwoju naszej szkoły artystycznej

- powiedział Ryszard Kusek, dyrektor Szkoły Muzycznej w Mielcu.


- W roku 2023 planowane jest opracowanie projektu architektonicznego celem odpowiedniego przystosowania zakupionego budynku (ponad 900m2 powierzchni użytkowej) do potrzeb naszej szkoły oraz opracowanie projektu łącznika, który połączy wszystkie trzy budynki, by całość w niedalekiej przyszłości stanowiła nowoczesny campus dla rozwoju i dobra dzieci oraz młodych, uzdolnionych ludzi, ale także dla rozwoju, przyszłości i satysfakcji społeczności lokalnej Mielca i całego regionu podkarpackiego

- dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy