Reklama

Weekendowe atrakcje w Noc Muzeów w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

Weekendowe atrakcje w Noc Muzeów w Mielcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Już w najbliższy weekend Europejska Noc Muzeów. Mieleckie Muzeum Regionalne przygotowało dwudniowy program imprez.

W najbliższą sobotę w Pałacu Oborskich już od godz 18 zaplanowano koncerty, pokazy historyczne, a także promocje wydawnictw muzealnych. – Na terenie parku będzie można oglądać żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Będą grupy rekonstrukcyjne z Przemyśla. Przygotowaliśmy także obóz partyzancki, wystawę uzbrojenia i umundurowania. Będą inscenizacje historyczne m. in. atak na komisariat MO. Wystąpi zespół muzyki dawnej „Hortus Musikus”. Na końcu dla zapraszam na koncert „Noc pod gwiazdami”, wystąpi dla nas Julia Witman i zaśpiewa ballady rosyjskie. – mówi Jerzy Skrzypczak, dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu.

W niedzielę (15 maja) do siebie zaprasza „Jadernówka” oddział fotograficzny Muzeum Regionalnego w Mielcu. Od godz 12:00 odbywa się będzie inscenizacja turnieju rycerskiego przygotowana przez Pracownie Rekonstrukcji Historycznych „Scutum”. W muzeum będzie można zwiedzić wystawę dawnych narzędzi tortur. – W tym roku cofniemy się do czasu przedfotograficznego. Będzie to średniowiecze. Będą pokazy oręża. Będą pokazy  walk rycerskich, turnieje i możliwość przymierzania strojów z epoki. Będzie nauka strzelania z łuku i wiele innych atrakcji. –  opowiada Janusz Halisz, kierownik „Jadernówki”.

Ponadto w „Jadernówce” będzie można zwiedzić ekspozycję dawnych fotoaparatów w nowej odsłonie. Od 21:00 mielecką noc muzeów zakończy recital piosenki francuskiej Anny Hamela.

Szczegóły na plakacie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE