Reklama

W sobotę, 8 września, Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Jadernówka. Na wystawie ponad 300 zdjęć autorstwa Augusta Jadernego

Opublikowano:
Autor:

W sobotę, 8 września, Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Jadernówka. Na wystawie ponad 300 zdjęć autorstwa Augusta Jadernego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 2018 rok to 120 rocznica przyjazdu do Mielca Augusta Jadernego – fotografa, społecznika, legionisty i człowieka, bez którego nie byłoby muzeum „Jadernówka”.

Dlatego też już 8 września w godzinach od 12:00 do 18:00 zapraszamy do Oddziału Fotograficznego Muzeum Regionalnego w Mielcu na szereg atrakcji. 

PROGRAM:

godz. 12.00

Otwarcie wystawy fotografii Augusta Jadernego . Wystawa zorganizowana z okazji 120 rocznicy przyjazdu Jadernego do Mielca. Wystawa organizowana w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018.

godz. 14.00

Prezentacja albumu poświęconego Augustowi Jadernemu. Na ponad 200 stronach przedstawiony będzie biogram fotografa, uzupełniony o nowe informacje, a przede wszystkim zaprezentujemy ponad 300 zdjęć autorstwa Augusta Jadernego z lat 1898-1921.

godz. 16.00

Kolejne spotkanie z cyklu Opowieści muzealne. Tym razem bohaterem będzie mielecki fotograf August Jaderny, który przyjechał do Mielca latem 1898 roku.
Spotkanie organizowane w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 organizowane są w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego oraz projektu Niepodległa, którego koordynatorem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, a Patronem Honorowym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE