Reklama

W grudniu ukaże się szósty numer Dygresji [ZAPOWIEDŹ]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W grudniu ukaże się szósty numer Dygresji [ZAPOWIEDŹ] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W pierwszej połowie grudnia ukaże się szósty numer „Dygresji” — Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego, który, na 236 stronach, zawiera 44 artykułów i prezentacji z różnych dziedzin literatury oraz 102 zdjęcia.

Pismo przedstawia bogatą plejadę autorów, pośród których prym wiedzie aż dwudziestu pięciu poetów, czterech prozaików, jeden krytyk, dwóch satyryków, oraz pięciu autorów rozmaitości kulturalnych. W numerze można znaleźć arcyciekawe wywiady z Krzysztofem Krawcem i Tomaszem Morozowskim, są krótkie formy satyryczne, felietony Ryszarda Krupy, teksty krytyczno-literackie, literatura faktu, mieleckie rozmaitości kulturalne, i poezja nadesłana. Po raz pierwszy pojawił się w numerze rozdział „Biblioteki z charakterem” – w nim znaleźć można artykuł o Gminnej Bibliotece Publicznej w Padwi.

Znakomicie ozdabiają karty pisma fotografie obrazów Krzysztofa Krawca. Na okładkę trafiła fotografia ikony Krystyny Gargas–Gąsiewskiej przedstawiająca św. Józefa. Redakcją numeru zajął się ponownie prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniew Michalski.  Korektę wykonała Barbara Augustyn. Łącznie w roczniku prezentuje się 32 autorów. Zdjęcia pochodzą od kilkunastu osób. Profesjonalny skład całości rocznika przygotował zaprzyjaźniony grafik z Rzeszowa.

Drukiem zajmuje się Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu. Promocję nowych „Dygresji” w Mielcu przewidziano na początek stycznia 2023 roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy