Reklama

Uczta poetycko- muzyczna w Pałacyku Oborskich. Kolejna promocja publikacji Teresy Pyzik

Opublikowano:
Autor:

Uczta poetycko- muzyczna w Pałacyku Oborskich. Kolejna promocja publikacji Teresy Pyzik  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W wypełnionej po brzegi sali Pałacyku Oborskich 26 października br. poezja przeplatała się z muzyką za sprawą Teresy Elżbiety Pyzik z Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” TMZM i jej nowego zbiorku „Wiersze nieplewione”.

Starannie przygotowane spotkanie prowadziła Barbara Mamcarz, przyjaciółka autorki jeszcze z czasów studiów na filologii rosyjskiej, a potem polskiej.

Prezes TMZM Janusz Chojecki przedstawił gościom postać poetki, jej działalność w zarządzie TMZM, Mieleckiej Grupie Literackiej „Słowo”, w Klubie Środowisk Twórczych.

Literacka uczta przebiegała pod kątem  analizy głównych wątków poruszonych przez autorkę w zbiorku, do którego ciekawy wstęp napisał znany krytyk literacki, poeta i prozaik mieszkający w Kielcach, Zdzisław Antolski. Tematy te dotyczyły:  rodziny, wartości duchowych, przyrody. Poetka zadedykowała zbiorek zmarłym przed laty Rodzicom, chcąc w ten sposób ocalić od zapomnienia i uwiecznić miłość i wdzięczność jaką zawsze Ich darzyła.

 Po  prezentacji przez Barbarę Mamcarz kolejnych wątków i myśli z tomiku, odpowiednio dobrane  wiersze recytowali  pięknie, znani ze spotkań literackich : Elżbieta Witek i Jan Stępień. Autorka również przeczytała kilka swoich utworów, podkreślając, że wydanie zbiorku finansowo wsparło TMZM. Podczas  zabierania głosu prowadząca  spotkanie Barbara Mamcarz nawiązywała również do poprzednich tomików autorki „W lustrze babiego lata” i „W niepokoju myśli”.

Spotkanie rozpoczął i zakończył  muzycznie  znany w Polsce i za granicami mielecki bard, członek MGL „Słowo” Jerzy Mamcarz. Pan Jerzy podczas występu podzielił się z gośćmi swoimi krótkimi utworami poetyckimi.

Wszyscy obecni na spotkaniu, w podziękowaniu, otrzymali tomik „Wierszy nieplewionych”. Autorka długo pisała dedykacje na każdej książeczce.

Dla ciała, czekał na gości poczęstunek z cukierni „Pokusa”, kawa i herbata.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE