Reklama

Taniec, muzyka, emocje… Wieczór tańca w mieleckim Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 25 maja o godz. 17:00 (grupy dziecięce) i 19:00 (grupy młodzieżowe) odbył się wieczór tańca w wykonaniu grup tanecznych, działających przy Domu Kultury SCK w Mielcu.

Wczorajszy wieczór ukazał nam umiejętności taneczne mieleckich zespołów młodzieżowych. Koncert był ukoronowaniem całorocznej pracy trzech zespołów działających w Domu Kultury SCK. W tanecznym przedstawieniu zobaczyliśmy Teatr Tańca „AleToNic” pod kierunkiem Izabeli Serwan, Grupę Tańca „Beznazwy” pod kierunkiem Joanny Lonczak i Zespół Tańca Nowoczesnego „Flamingi” pod kierunkiem Anny Leszkiewicz. 

Po dwuletniej przerwie, której przyczyną była epidemia koronawirusa, dzieci i młodzież z zespołów tanecznych Domu Kultury SCK znów mogły wystąpić w popisowych programach przed publicznością. Publiczność obejrzała zespoły, solistów i duety taneczne, które na co dzień szlifują swoje umiejętności na zajęciach prowadzonych przez instruktorki tańca DK SCK.

W pierwszym koncercie Koncert dziecięcych zespołów tanecznych "Mamo, mamo !!! Ile kroków do Ciebie?" publiczność miała okazję oklaskiwać występy młodszych i starszych adeptów tańca. W drugim Wieczór tańca "Między wierszami"– starsze grupy oraz solistki i duety. Pierwszy koncert poprowadziła była tancerka zespołu „Flamingi” Katarzyna Karnasiewicz. Widzowie zobaczyli programy taneczne Teatr Tańca "AleToNic" pod kierunkiem Izabeli Serwan, Grupa Tańca "Beznazwy" pod kierunkiem Joanny Lonczak oraz Zespół Tańca Nowoczesnego,,Flamingi" pod kierunkiem Anny Leszkiewicz.

Izabela Serwan, w imieniu instruktorów DK Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, podziękowała publiczności za liczny udział w koncercie, a występującym dzieciom i młodzieży - za solidną pracę. Podkreśliła też rolę wszystkich tych, dzięki którym widowisko taneczne miało imponującą oprawę: kostiumy, rekwizyty, muzykę... Podzieliła się też refleksją, że zarówno instruktorzy, jak i członkowie zespołów, po dwóch latach przerwy „na pandemię”, jeszcze mocniej czekali na występ na żywo, przed publicznością, w tym przed rodzinami i bliskimi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy