Reklama

Sztuka, którą można oglądać przez...okno - nowa wystawa w mieleckiej bibliotece

Opublikowano:
Autor:

Sztuka, którą można oglądać przez...okno - nowa wystawa w mieleckiej bibliotece - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura „Przez okno…” - wystawa twórczości Haliny Saj zagościła w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK przy ul. Kusocińskiego 2. Tytuł wystawy nawiązuje do obecnej sytuacji, w której bezpośredni kontakt ze sztuką jest utrudniony, ale przecież można zajrzeć do galerii z obrazami „Przez okno…”.

 

Twórczość Haliny Saj koncentruje się na otaczającej nas przyrodzie, stąd najbardziej ulubionymi tematami prac są kwiaty, pejzaże oraz martwa natura. Zachwyca ją bogactwo przyrody, a jej podpatrywanie i interpretowanie jest sposobem na zatrzymanie chwili.

 

Częstym motywem obrazów Haliny Saj są anioły i lalki. Artystka uprawia malarstwo akrylowe, olejne, pastele i akwarelę. Tworzy na płótnie, desce i szkle. Malarka należy do Klubu Środowisk Twórczych przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej, uczestniczy w licznych plenerach malarskich; wystawach zbiorowych i indywidualnych.


Prace można oglądać tylko przez okno Galerii MBP SCK, z zewnątrz budynku. Wystawa jest częścią wydarzeń zorganizowanych w ramach „Kulturalnych wakacji 2020”.

 


Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE