Reklama

Spotkanie poetycko-muzyczne z cyklu „Dwa Słowa w Słowie”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Spotkanie poetycko-muzyczne z cyklu „Dwa Słowa w Słowie” - Zdjęcie główne

foto nadesłane

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Tuszymie, 26 października odbył się trzeci z kolei wieczorek literacko – muzyczny z cyklu „Dwa Słowa w Słowie” Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO zorganizowane przez Stowarzyszenie Podkarpacki Uniwersytet Ludowy z siedzibą w Tuszymie przy wsparciu licznych lokalnych wolontariuszy. Stowarzyszenie Podkarpacki Uniwersytet Ludowy realizuje zadanie publiczne pt.: „Podkarpacie-kalejdoskop kultury” z dofinansowaniem Zarządu Województwa podkarpackiego w konkursie ofert „Mecenat Kultury”.

Głównym celem zadania jest promocja środowiska artystycznego, regionalnych twórców z województwa podkarpackiego, artystów literackich oraz ich twórczości na terenie województwa podkarpackiego oraz wspieranie wydruku  tomików poezji wybranego artysty propagującego uroki i bogactwo kulturalne Podkarpacia. Do realizacji zostali zaproszeni twórcy z naszego województwa, przedstawiciele innych organizacji pożytku publicznego propagujący twórczość lokalnych i regionalnych poetów i autorów. Na Podkarpaciu mieszka i tworzy wielu lokalnych artystów i poetów. W swojej twórczości podejmują tematy związane z  pięknem lokalnej przyrody, kultury, sztuki, osób i zdarzeń historycznych. Rzadko kiedy mają możliwość przekazania swojej twórczości dla szerokiego grona odbiorców. Niejednokrotnie „piszą do szuflady”. 

Oprócz uczestników  kolejnej „potyczki  literackiej”  rozegranej pomiędzy poetką Danutą Rusin oraz poetą Adamem Kopaczem (obydwoje należą do Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO), udział w spotkaniu wzięli także liczni lokalni zaproszeni przez organizatorów mieszkańcy Tuszymy. Swoją obecnością zaszczycili nas następujący znani w mieleckim i podkarpackim środowisku twórcy: Teresa Pyzik, Maria Kozioł, Józefa Krzak, Adam Kopacz (cała czwórka to członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej zrzeszeni w działających w Towarzystwie klubach: Mieleckiej Grupie Literackiej SŁOWO i/lub Klubie Środowisk Twórczych) oraz mama zmarłej rok temu młodej poetki Małgorzaty Mikiny, która odczytała kilka wierszy poetki.

W roli ekspertów oceniających twórczość występujących artystów wystąpili Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu Janusz Chojecki oraz Aleksandra Piguła – prezes  Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO.

Było to przepiękne literacko- muzyczne spotkanie okraszone pięknymi słynnymi  utworami na akordeonie w wykonaniu Adama Kopacza - artysty wszechstronnego. Zarząd  Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego bardzo dziękuje  licznym wolontariuszom i osobom zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wydarzenia.

 

Relację  przygotowała Anna Szlachetka, Prezes Zarządu Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy