Reklama

SDK - Czekmy zgłoszenia na jesienny konkurs nawiązujący do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Opublikowano:
Autor:

SDK - Czekmy zgłoszenia na jesienny konkurs nawiązujący do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Pojawiły się pierwsze zgłoszenia na konkurs plastyczny: „ Moja Polska. W setną rocznicę odzyskania Niepodległości”. Konkurs organizujemy wspólnie z Urzędem miasta Mielca i Obywatelskim Komitetem Obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości w Mielcu.

Celem konkursu jest upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promowanie właściwych postaw patriotycznych, utrwalanie wiedzy historycznej i budowanie świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. 


- Chcielibyśmy zachęcić do międzypokoleniowego dialogu o zmianach jakie dokonały się w Polsce na przestrzeni ostatniego stulecia. Jakie perspektywy stwarza niepodległe państwo i jak to, co miało miejsce sto lat temu wpłynęło na dzisiejsze postrzeganie pojęcia niepodległość. Jako organizatorzy mamy nadzieję przybliżyć dzieci i młodzież do wartości patriotycznych, tożsamością narodową i historią ojczystego kraju, ale również chcemy dać im możliwość nieskrępowanej wypowiedzi twórczej. Niepodległość znaczy wolność. Dlatego temat konkursu stanowi tu jedynie punkt wyjścia i zapewnia uczestnikom całkowitą swobodę w interpretacji, zarówno ideowej jak i artystycznej - informuja organizatorzy.  


Do konkursu należy zgłaszać tematycznie wykonane prace w technikach: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż  w formacie A4, A3 i większe. Każdy uczestnik może przekazać tylko 1 pracę, wykonaną indywidualnie. Prace plastyczne należy dostarczać osobiście do Spółdzielczego Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, ul. Kusocińskiego 13 A. Ostateczny termin oddania prac upływa 31. 10. 2018 r – środa -  do godziny 18: 00.

Dla najlepszych artystów przewidziane nagrody , ufundowane przez organizatorów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE