Reklama

Rusza miejska akcja plastyczna! To konkurs ku czci Kołłątaja

Opublikowano: 31 marca 2021 16:47
Autor: SzB | Zdjęcie: SCK

Dom kultury w Mielcu szykuje ciekawą akcję | foto SCK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura Dom Kultury SCK zaprasza do udziału w Miejskiej Akcji Plastycznej „Wiwat wielki Kołłątaj!” objętej Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mielca. Konkurs adresowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy I-IV). Prace konkursowe przyjmowane będą od 25 marca do 15 kwietnia.

 

Tematem konkursowych prac plastycznych ma być 230. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dzieci mogą je wykonać dowolną techniką (np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, itp.) w formacie nie mniejszym niż A4 i nie większy niż A3. Na każdej z pracy musi się znaleźć flaga Polski, lub biało-czerwony motyw. Na konkurs można zgłosić wyłącznie jedną pracę. Może ją zgłosić rodzic, opiekun prawny, bądź przedszkole, lub szkoła podstawowa. Zdjęcie lub skan pracy plastycznej (w kolorze), wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: [email protected], najpóźniej do dnia 15 kwietnia 2021 r.

Dom Kultury SCK liczy na to, że dzięki udziałowi w konkursie najmłodsi mielczanie poszerzą swoją wiedzę na temat ważnych wydarzeń z historii Polski, lepiej poznają barwy, symbole narodowe oraz święta narodowe. Przesłaniem Akcji Plastycznej jest kształtowanie postaw patriotycznych, szacunku do ojczyzny i jej historii. 

Prace konkursowe oceni jury, w skład którego wejdą lokalni malarze i animatorzy kultury, a ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 19 kwietnia. Promowane będą prace samodzielne, zgodne z tematem, oryginalne i pomysłowe. Ważne będą także walory artystyczne oraz estetyka wykonania prac konkursowych.

Nagrodzone prace będą zamieszczone w specjalnej publikacji wraz z tekstami naszych najpopularniejszych pieśni narodowych.

Szczegóły konkursu opisuje regulamin zamieszczony na stronie internetowej SCK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.