Reklama

Poezja śpiewana na Smoczce - czyli artystyczny popis młodzieży

Opublikowano:
Autor:

Poezja śpiewana na Smoczce - czyli artystyczny popis młodzieży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W minioną sobotę tematyka miłości przewijała się przez cały czas trwania Wieczoru Poetyckiego. Wydarzenie zorganizowała młodzież działająca przy Apostolskiej Wspólnocie Młodzieży parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.

Wieczór rozpoczął się od  „Dumki na dwa serca”, którą zaprezentowali Bartosz Skop oraz Kinga Chrobak. Duet ten wprowadził widownię w kolejne utwory literackie i muzyczne. Młodzi artyści zdecydowali się opowiedzieć historię o miłości. 

Najpierw, dzięki piosence „Będziesz moją Panią”, widzowie mogli pochylić się nad pierwszą, młodzieńczą miłością. Wraz z kolejnymi utworami, m.in. „Brzydcy” Grażyny Łobaszewskiej, „Szukaj mnie” Edyty Geppert, „Weź nie pytaj” Pawła Domagały czy wierszami Baczyńskiego, Tetmajera bądź Leśmiana, można było podjąć refleksję nad kolejnymi, coraz bardziej dojrzałymi etapami miłości. Nie zabrakło także cytatów z Pisma Świętego, które rozwijały myśl o miłości jako o duchowej relacji dwojga osób. „To był niezwykły Wieczór. Jestem pod ogromnym wrażeniem kunsztu artystycznego wykonawców. Gratuluję i życzę wielu sukcesów.” – relacjonuje Magdalena Weryńska-Zarzecka.

Po zakończeniu części artystycznej młodzi ze Smoczki zaprosili na poczęstunek oraz kiermasz świąteczny. Dochód z niego przeznaczą na pokrycie kosztów wylotu do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Przypominamy, że jesteśmy patronem także ich inicjatywy związanej z ŚDM. Jedyną grupę z Mielca, która weźmie udział w spotkaniu z Papieżem, można także wesprzeć drogą internetową. Zobacz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE