Reklama

Reklama

Podkarpacki Jarmark Ludowy rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 24 czerwca 2021 15:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W niedzielę (20.06) w chorzelowskim Ośrodku Kultury wyłoniono zwycięzców XIII Podkarpackiego Jarmarku Ludowego „Roztańczony Chorzelów 2021”. Pomimo formuły online, zmagania tancerzy i muzyków cieszyły się dużą popularnością. Po raz trzeci partnerem wydarzenia zostało Województwo Podkarpackie, natomiast patronat honorowy objął Józef Piątek wójt Gminy Mielec.

W tegorocznych prezentacjach konkursowych udział wzięło ponad 200 osób reprezentujących 8 zespołów tanecznych oraz 3 kapele. Wykonania sceniczne oceniła komisja artystyczna w składzie Alina Kościółek-Rusin, choreograf, Nina Wojturska, choreograf, Jacek Ścibor, muzyk, Kazimierz Bober, muzyk.

W przypadku zespołów jury zwracało szczególną uwagę na wierność i oryginalność prezentacji, reżyserie i kompozycje programu, strój, dbałość i sposób noszenia, stylowość i charakter programu, jednolitość stylistyczną w prezentacji scenicznej, poziom wykonawczy, interpretacje, wartość artystyczną oraz ogólny wyraz artystyczny.

W przypadku kapeli ludowych komisja kierowała się wyborem obowiązkowego utworu z regionu rzeszowskiego, obowiązkowego jednego utworu wokalnego, właściwy skład instrumentalny oraz repertuar zgodny z prezentowanym regionem, poprawność intonacyjną oraz rytmiczną prezentowanego repertuaru i zgodną z lokalną tradycją wykonawczą, techniką wykonania, dobór i estetyką kostiumów, ogólnym wyrazem artystycznym. 

Po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji  zespołów i  kapel ludowych komisja postanowiła przyznać 9 nagród i 2 wyróżnienia:

 

ZESPOŁY TANECZNE

I kategoria wiekowa (6-9 lat)

Wyróżnienie dla ZPiT „Mały Łańcut” – grupa młodsza

II kategoria wiekowa (10-15 lat)

I Nagroda Wójta Gminy Mielec – ZPiT „Mali Rzeszowiacy”

III Kategoria wiekowa (16-19 lat)

I Nagroda Wójta Gminy Mielec – ZPiT „Chorzelowiacy”

II Nagroda Dyrektora SOKiS – RZPiT „Gacoki”

III Nagroda – ZPiT „Pułanie”

Wyróżnienie – ZPiT „Mały Łańcut” – grupa starsza

IV Kategoria wiekowa (20 lat i więcej) 

I Nagroda Wójta Gminy Mielec – ZPiT „ Łańcut”

II Nagroda Dyrektora SOKiS – ZPiT „Wielopolanie”

 

KAPELE LUDOWE

I Nagroda Wójta Gminy Mielec – Kapela Ludowa „Gacoki”

II Nagroda Dyrektora SOKiS – Kapela Ludowa ZPiT „Chorzelowiacy”

III Nagroda – Kapela Ludowa „Padwianie”

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.