Reklama

Podkarpacki Finał Europejskiego Roku Młodzieży z udziałem muzyków z Przecławia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DK Przecław

Podkarpacki Finał Europejskiego Roku Młodzieży z udziałem muzyków z Przecławia! - Zdjęcie główne

Trwają próby do sobotniego koncertu. | foto DK Przecław

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Energia, młodość i przeboje, czyli koncert „Jak nie MY, to kto?”. Szesnaście piosenek, które dobrze znamy z anten radiowych, znajdzie się w programie koncertu przygotowanego z okazji Podkarpackiego Finału Europejskiego Roku Młodzieży. Trwają próby do wydarzenia przygotowywanego wspólnie przez Dom Kultury w Przecławiu oraz Miejski Ośrodek w Dębicy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a honorowy patronat nad widowiskiem objął Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Całe wydarzenie wspierają Fundusze Europejskie.

Koncert organizowany jest z okazji Europejskiego Roku Młodzieży. To wydarzenie jest świetną okazją do pokazania ludzi młodych z Podkarpacia, ich pasji i dokonań oraz dumna prezentacja ich talentów muzycznych.

- Miejsce koncertu także nie jest przypadkowe. Dofinansowany ze środków unijnych dębicki MOK to jeden z przykładów efektywnego wykorzystywania Funduszy Europejskich na cele związane z krzewieniem i propagowaniem kultury w naszym województwie. Mam nadzieję, że bilety na koncert szybko się rozejdą, a samo spotkanie będzie okazją nie tylko do wysłuchania sporej dawki dobrej muzyki, ale do integracji społeczności, zwłaszcza tej młodszej, której ten koncert dedykujemy – podkreśla Wioletta Rejman, Dyrektorka Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej w UMWP w Rzeszowie, organizator przedsięwzięcia. 

„Jak nie my to kto?”

Wydarzenie, które odbędzie się 3 grudnia w sali dębickiego MOK-u, nosi tytuł „Jak nie my, to kto?” i właśnie ruszyły intensywne próby muzyczne.

– Wspólnie wybraliśmy repertuar, który złoży się na program koncertu, a od kilku tygodni powstają aranżacje utworów, które zaprezentujemy. Będą to przeboje nowe i nieco starsze. Usłyszymy znane piosenki m.in. Dawida Podsiadły, Sanah, Męskiego Grania, Mroza, ale także Zbigniewa Wodeckiego i Małgorzaty Ostrowskiej – mówi Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu. 

Zespół, który pracuje nad przygotowaniem wydarzenia to instruktorzy przecławskiego domu kultury oraz przyjaciele obu instytucji organizujących koncert. Wszyscy to młodzi mieszkańcy województwa podkarpackiego, którzy zawodowo lub amatorsko związani są z muzyką. Na co dzień uczą się w szkołach i ogniskach muzycznych, grają w różnych zespołach lub uczestniczą w warsztatach i zajęciach doskonalących technikę śpiewu lub gry na instrumentach. Specjalnie na potrzeby koncertu przyjęli nazwę Muzyczna Reprezentacja Podkarpackich Talentów. 

– To znakomity skład fantastycznych i utalentowanych ludzi z całego Podkarpacia, spośród których nie wszyscy mieli dotąd okazję występować w tak dużym zespole. Każdy z nas nie tylko przykłada się do występu, ale przede wszystkim dobrze się bawi i poznaje nowych przyjaciół. Dzielimy muzyczne pasje – zapewnia wokalistka, Aleksandra Malczyńska. 

Łącznie podczas koncertu zaprezentuje się blisko 50-ciu młodych instrumentalistów i wokalistów. 

Bezpłatne zaproszenia na koncert są dostępne w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy i Domu Kultury w Przecławiu od 15 listopada (informacja pod nr tel. 17 749 39 82). 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy