Reklama

Piotr Durak publikuje nowy tomik poezji "Raport zza mgły"

Opublikowano:
Autor:

Piotr Durak publikuje nowy tomik poezji "Raport zza mgły" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Poeta, prozaik, podróżnik, fotografik, dziennikarz, nauczyciel akademicki, kompozytor, członek Mieleckiej Grupy Literackiej ”Słowo” TMZM - Piotr Durak, był bohaterem wieczoru poetyckiego w Pałacyku Oborskich 7 grudnia 2018 roku.

Piotr Durak, autor ośmiu książek, dwukrotny  stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, doktorant Uniwersytetu Rzeszowskiego, nauczyciel w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy WSI i Z w Rzeszowie, opowiedział  słuchaczom o genezie zbiorku” Raport zza mgły”, wzbogaconej multimedialnym pokazem z miejsc podróży, miejsc porzuconych przez człowieka, z wędrówek po górach, opuszczonych kopalniach, wypraw po polskich rzekach. Podczas prezentacji Piotr Durak zaśpiewał z akompaniamentem gitary piękną pieśń do wiersza Zbigniewa Herberta „Raport z opuszczonego miasta” oraz jedną własną, równie bardzo ciekawą, kompozycję.  


Wiersze oraz opowiadania  z tomiku „Raport zza mgły” czytali na przemian –wicedyrektor II LO w Mielcu –Magdalena Zalotyńska i sam autor, a Elżbieta Witek zaprezentowała  przepiękny liryk do ślubnej fotografii zawartej w zbiorku,  zaczynający się od słów „Ona miała 17 lat”. Przedstawiane wiersze poparte były fotografiami z miejsc pobytu autora m.in. z Francji, Belgii, Ukrainy, Rosji. 


W drugiej części spotkania , na zaproszenie Piotra Duraka, wystąpiła Katka Kotecka, rzeszowska pieśniarka. Sama o sobie mówi: ”od ponad pięciu lat wykonuję piosenkę autorską ,choć sporo tekstów powstało znacznie wcześniej. Śpiewam i piszę , zarówno po polsku, jak i po angielsku, raczej lirycznie, ale zawsze z serca”.  
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE