Reklama

Nowy mural Arkadiusza Andrejkowa w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor:

Nowy mural Arkadiusza Andrejkowa w Rzeszowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jest to już drugie tego typu zlecenie od przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego dla Andrejkowa.

To był drugi mural  wykonany na zlecenie MPWiK w Rzeszowie. W poprzednim roku jak malowałem studzienki na Podpromiu, moje prace spodobały się Prezesowi owego przedsiębiorstwa i zaproponował aby pomalować również fasadę głównego budynku Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego - opowiada nam Arkadiusz.

Artysta, stworzył dwa murale w czerni i bieli, które z beżową fasadą budynku nadają efekt sepii, zupełnie jak ze starych fotografii. Oba murale, są otoczone grubą ramką, dzięki czemu wyglądają jakby zostały tam powieszone.

Miałem sam zaproponować jakiś projekt i padło właśnie na stare fotografie związane z wodą, wydobywaniem wody. Nawiązałem do wcześniejszej pracy gdzie pojawiła się dziewczynka przy studni, która czerpała wodę do wiadra i teraz też umieściłem dwie dziewczynki które wydobywają wodę ze studni. Powiązałem stare, czarno białe fotografie, które zawierały element "wodny", ponieważ idealnie współgrają z branżą tego przedsiębiorstwa - dodaje artysta.

Arkadiusz miał do dyspozycji ściany o szerokości 6m i wysokości 5m. Efekt spodobał się przedsiębiorcy na tyle, że już planowane są kolejne projekty!

W niedalekiej przyszłości przewiduję współpracę z owym przedsiębiorstwem, gdyż ściana jest dość długa, przedzielona bramą i jest miejsce na "ciąg dalszy".  Teraz tylko zrobić kolejny projekt i ruszam do pracy.

Mural Arkadiusza Andrejkowa można na żywo podziwiać w Rzeszowie na ul. Naruszewicza 18,  budynek główny MPWiK. Twórczość sanoczanina na stałe wpisała się już w pejzaż Rzeszowa.

Życzymy Arkadiuszowi więcej takich projektów, ponieważ dzięki nim każdy przechodzeń może, bez wchodzenia do galerii czy muzeum obcować ze sztuką. Tym, którzy chcą być na bieżąco z pracami Arkadiusza polecamy jego fanpage na Facebooku: ARKADIUSZ ANDREJKOW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE