Reklama

Muzeum to także edukacja

Opublikowano:
Autor:

Muzeum to także edukacja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Od października 2016 roku pałacyk Oborskich wzbogacił się o nową działalność. Chodzi o warsztaty, które organizowane są dla uczniów szkół z całego powiatu. Edukacja muzealna to niezwykle ważna dziedzina, która w ostatnich czasach jest szeroko rozwijana.

Od października w pałacyku Oborskich odbywają się zajęcia dla najmłodszych – przedszkolaków oraz dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej (klasy I-III). Pierwsze warsztaty edukacyjne dla dzieci o gryfie były realizowane w październiku 2016 roku, kolejne "Husarz! Skrzydlaty rycerz!" – od listopada do połowy grudnia. W 2017 roku pałacyk Oborskich przygotował specjalną ofertę na czas ferii zimowych dla uczniów szkół podstawowych. Kształt warsztatów edukacyjnych jest autorskim pomysłem Iwony Groele, specjalisty ds. edukacji w muzeum.  Dotychczas w zajęciach w pałacyku Oborskich przeznaczonych dla najmłodszych wzięło udział prawie 1410 dzieciaków z opiekunami.

Nowa - stała oferta
Zajęcia edukacyjne przeznaczone dla dzieci i młodzieży będą stałą ofertą Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu. Ich tematy będą zmienne, przygotowywane do czasowych ekspozycji bądź nawiązujące do historii Mielca i regionu. Muzeum jest w trakcie opracowywania zajęć dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich, z historii sztuki oraz historii. Oferta ukaże się już niedługo. Kolejne warsztaty dla zróżnicowanych grup wiekowych będą związane z nową wystawą, która prawdopodobnie zagości w pałacyku w połowie marca.

Więcej w 9 numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE