Reklama

Muzeum Regionalne w Mielcu wydało książkę o Auguście Jadernym. Jej autorem jest Janusz Halisz

Opublikowano:
Autor:

Muzeum Regionalne w Mielcu wydało książkę o Auguście Jadernym. Jej autorem jest Janusz Halisz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 2018 rok to 120. rocznica przyjazdu do Mielca Augusta Jadernego – fotografa, społecznika, legionisty i człowieka, bez którego nie byłoby muzeum "Jadernówka". Z tej okazji mieleckie muzeum wydało niezwykłą publikację poświęconą właśnie Augustowi Jadernemu. Książkę opracował Janusz Halisz.

Premiera albumu poświęconego Augustowi Jadernemu miała miejsce w ostatnią sobotę, 8 września. Na ponad 200 stronach przedstawiony został biogram fotografa, uzupełniony o nowe informacje, a przede wszystkim zaprezentowane zostało ponad 300 zdjęć autorstwa Augusta Jadernego z lat 1898-1921.

- W książce zawarłem to, co najistotniejsze, czyli fakty historyczne na temat fotografa. W moim przekonaniu August Jaderny to najistotniejsza postać historii fotografii Mielca. Materiał fotograficzny, który pozostawił po sobie, ma ogromną wartość historyczną. Tekst to około 40 stron tej książki, a reszta to pierwsze kompleksowe ujęcie twórczości fotograficznej tego fotografa. Album jest podzielony na kilka kategorii. Duża część zdjęć,  które zawarliśmy w książce, nie posiada podpisów. W niektórych nie zachowały się oryginalne podpisy. Cieszę się bardzo, że powstała ta książka.  - opowiada Janusz Halisz. Publikacja dostępna jest w siedzibie muzeum "Jadernówka". Książkę można też kupić w sklepie muzealnym.

Podczas sobotniej promocji książki otwarto wystawę fotografii Augusta Jadernego, która zorganizowana została z okazji 120. rocznicy przyjazdu fotografa do Mielca. Zarówno promocja książki, jak i sobotni wernisaż to mieleckie wydarzenia organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE