Reklama

Musical "Siostrzyczki" wraca na deski sali widowiskowej SCK. Będzie to charytatywna akcja na rzecz Oliwii Fila

Opublikowano:
Autor:

Musical "Siostrzyczki" wraca na deski sali widowiskowej SCK. Będzie to charytatywna akcja na rzecz Oliwii Fila  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Reżyserka i choreografka musicalu Anna Leszkiewicz i musicalowa ekipa Domu Kultury SCK zapraszają serdecznie na  dwa koncerty zaplanowane na 18 października o godz. 18 i 20. Przed, po, a nawet w trakcie 2 niedzielnych spektakli, odbędzie się zbiórka datków na operację i rehabilitację 20-letniej Oliwii, która od czterech lat walczy o przywrócenie sprawności ręki.

 

Oliwia Fila ma 20 lat i mieszka w Mielcu. Gdy miała 16 lat, podczas ćwiczeń z samoobrony doznała bardzo poważnej kontuzji ręki. W ciągu ostatnich 4 lat mielczanka przeszła trzy operacje i jest w ciągłym trybie rehabilitacyjnym. Musiała zmienić plany na przyszłość. Jej marzenia o studiach w akademii wojskowej i pracy w służbach mundurowych legły w gruzach.

Uszkodzenie ręki okazało się bardziej skomplikowane niż wydawało się na początku. Rodzina Oliwii zwróciła się o diagnozę do międzynarodowego autorytetu z chirurgii ręki i jednego z najlepszych specjalistów z tej dziedziny w Europie. Profesor potwierdził diagnozę, że Oliwia potrzebuje jak najszybciej czwartej operacji, aby zatrzymać postępujące dolegliwości (brak czucia w palcach, bolące mikro skurcze dłoni, uciążliwe drętwienie i powolny zanik mięśni). Dodatkowo lekarz podejrzewa chorobę CRPS, która niesie dodatkowe zagrożenie. Oliwię czeka więc operacja i kolejne miesiące rehabilitacji.


Czytaj także>> Ważny komunikat MKS-u. Autobusy wracają


Trzy wcześniejsze zabiegi i  lata rehabilitacji były wielkim obciążeniem nie tylko psychicznym, ale też finansowym, zwłaszcza że rodzice Oliwii finansowali prywatną rehabilitację córki, licząc na lepsze efekty w dążeniu do odzyskania sprawności. Także czwarty zabieg ma przeprowadzić specjalista w prywatnej klinice w Krakowie. To kolejny wydatek, na który rodzina Oliwii musi uzbierać pieniądze. Z pomocą zgłosiła się cała ekipa musicalowa! Mamy nadzieję, że także publiczność koncertowa dołączy do zbiórki. 


Rezerwacje biletów (w cenie 12 zł) już od niedzieli, 4 października, w kasie kina „Galaktyka” tylko TELEFONICZNIE pod numerami: 17 787 50 16 lub 17 586 20 21.
Bilety z rezerwacji telefonicznych odbierać można od 15 października w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE