Reklama

Młodzi "zaplanowali Przecław". Ciekawe warsztaty architektoniczne [FOTO]

Opublikowano: sob, 31 paź 2020 12:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura O tym z czego składa się miasto, jak je zaprojektować i jakie są jego elementy przestrzenne uczyli się młodzi mieszkańcy naszej gminy podczas warsztatów „Zaplanujmy Przecław”, które odbyły się w Domu Kultury. Efektem prac jest makieta, która powstała przy wykorzystaniu zdobytej wiedzy i wykonanych elementów architektonicznych.

 

Warsztaty przygotowane zostały we współpracy z Urzędem Miejskim w Przecławiu.

 

– Zależało nam by także dzieci i młodzież poznali podstawy planowania przestrzeni miejskiej, tego w jakich odległościach i jak względem siebie powinny być usytuowane budynki, z czego składa się infrastruktura miejska. Wykonana makieta świadczy o tym, że uczestnicy warsztatów przyswoili tę wiedzę na szóstkę – powiedział Grzegorz Skrzypek, zastępca burmistrza Przecławia.


 Pod wrażeniem pracy młodych mieszkańców gminy Przecław był także sam instruktor Hubert Pomiankiewicz, który przyznał, że wśród uczestników warsztatów znalazło się kilka talentów.

– Widać było nie tylko pasję w tym co robiły podczas zajęć, ale także bogatą wyobraźnię – zaznaczył instruktor. Makietę, która powstała podczas warsztatów można oglądać w budynku Domu Kultury w Przecławiu.


Pomysł warsztatów jest efektem realizowanego przez Urząd Miejski w Przecławiu "Partycypacja w planowaniu" w ramach w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Program Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Oś II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji. Działanie 2.19 Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych i planowania przestrzennego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.