Po rocznej, pandemicznej przerwie Mielecka Orkiestra Symfoniczna oddaje artystyczny hołd najważniejszemu w dziejach naszego kraju wydarzeniu, które w konwencji lokalnej, z kreacjami związanych z regionem solistów oraz narracją traktują o historycznym czasie z pespektywy ziemi mieleckiej. Repertuar koncertu stanowić będą dzieła wybitnych kompozytorów polskich. Nie zabraknie również tradycyjnego już Cantus Mielecensis czyli śpiewania pieśni patriotycznych wspólnie z publicznością.
W programie koncertu mielczanie usłyszą utwory takich kompozytorów jak: Józef Elsner, Wojciech Kilar, Karol Kurpiński czy Stanisław Moniuszko.
Mielecka Orkiestra Symfoniczna to inicjatywa bez precedensu w dziejach miasta i regionu, trzecia tego typu formacja w Polsce, działająca w miastach poniżej 70 tysięcy mieszkańców. Jej powstanie, efekt spełnienia marzeń środowiska muzycznego i melomanów, to impuls dynamizujący lokalną kulturę uatrakcyjniający jej ofertę o nowe możliwości przeżyć estetycznych oraz pozytywny wyróżnik miasta w skali ponadregionalnej. Tworzą ją muzycy profesjonalni, studenci akademii muzycznych oraz wyróżniający się uczniowie szkół muzycznych II stopnia z Mielca i regionu. Gwarancją jakości, stabilności i wiarygodności funkcjonowania są nie tylko wysoko kwalifikowani artyści, ale też doświadczeni organizatorzy i Patronat Prezydenta Miasta Mielca. Sezon artystyczny formacji stanowi 5 prezentacji koncertowych na macierzystej scenie – Sali Widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu, cykl audycji umuzykalniających „Klasyka wiecznie młoda” oraz występy wyjazdowe i okolicznościowe, zaś repertuar to połączenie ambitnego poziomu wykonawczego z powszechną akceptacją melomanów – perełki symfonicznej muzyki klasycznej i estradowej oraz utwory niekoniecznie wymagające koneserskiego rozeznania.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina „Galaktyka” DK SCK w Mielcu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.