Reklama

Reklama

Mielczanin. Stefan Żarów odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Opublikowano: czw, 21 sty 2021 10:38
Autor: | Zdjęcie: archiwum S. Żarówa

Mielczanin. Stefan Żarów odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi - Zdjęcie główne

foto archiwum S. Żarówa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Mielecki poeta i animator kultury Stefan Żarów został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju kultury. Odznaczenie przyznał Prezydent RP Andrzej Duda.

 

,,Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury” Stefan Michał Żarów - poeta, animator kultury, publicysta, eseista i krytyk literacki, członek Związku Literatów Polskich, współtwórca i wiceprezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, były długoletni wiceprezes Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie, odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi.

Stefan Żarów ma za sobą działalność w obszarze kultury od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, między innymi śpiewał w chórach: Mieleckie Słowiki pod dyrekcją Stanisława Steczkowskiego  i I LO pod dyrekcją Pawła Lisa. Następnie działał w KTiSK Sęk,  KKMP oraz był członkiem zarządu KŚT przy TMZM, następnie wiceprezesem Mieleckiej Grupy Literackiej ,,Słowo”. 

Jest autorem i członkiem redakcji kilkunastu pozycji książkowych w tym zbiorowej wieloczęściowej pracy interdyscyplinarnej Przestrzenie Wyobraźni almanachu Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Środowisk Twórczych Podkarpacia, składającej się z pięciu dziedzin sztuki: I. Poezja, II. Proza, III. Muzyka, IV. Plastyka i V. Publicystyka.

W ostatnim czasie wydał: Podkarpackie Ślady Pegaza – eseje, recenzje i omówienia z kart historii, Otwarci na wolność – szkice i omówienia oraz Mensura Hominis – dziennik małopandemiczny. Jego utwory w minionym roku znalazły się w kilku antologiach i almanachach w tym: Antologia 40-lecia RSTK w Rzeszowie, Nic bez ciebie mamo, Peron Literacki, Żyć Nadzieją, XXVI Doroczne Spotkanie Poetów, jak również w prasie i portalach literacko-kulturalnych: Akant, Własnym Głosem, Nasz Przemyśl, Nasz Dom Rzeszów, Literackie Nadwisłocze, Gazeta Kulturalna, Współczesna Poezja Polska, e – Dwutygodnik Literacko-Artystyczny Pisarze.pl. i inne. Brał udział w audycjach Polskiego Radia Rzeszów: Ślady Pegaza i Okolice Kultury, a aktor Teatru Rampa w Warszawie Robert Tondera prezentował jego wiersze w cyklu: Czytam Wasze Wiersze.

W styczniu 2020 roku otrzymał nagrodę Rocznika Krajobrazy Oddziału Związku Literatów Polskich w Rzeszowie za 2019 rok.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  Waldemar M.

  Gratulacje 👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  Andrzej W.

  To miłe że Mielczanin. Gratuluję serdecznie.

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  Josef

  Gratulacje!

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  Witek

  Gratuluję i życzę Ci dalszych sukcesów !!!

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  Jurek

  Gratuluję i pozdrawiam kolega z chóru

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  Markus

  Gratulacje!