Reklama

Literacki czwartek z Witoldem Zaborniakiem. Mieleckie Towarzystwo Literackie rusza z nową akcją

Opublikowano:
Autor:

Literacki czwartek z Witoldem Zaborniakiem. Mieleckie Towarzystwo Literackie rusza z nową akcją  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Zgodnie z pomysłem Barbary Augustyn, Mieleckie Towarzystwo Literackie, zapoczątkowało w ostatni czwartek, 20 września, cykl "Literackie czwartki". Będą to spotkania twórców z uczniami szkół średnich, odbywające się systematycznie w każdy trzeci czwartek miesiąca.

 Podczas niecodziennej lekcji języka polskiego uczniowie dwóch klas Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu spotkali się z poetą Witoldem Zaborniakiem, autorem tomików poezji "Piętno umęczonej ziemi"(2012) i Chiaroscuro (2015). Uczniom towarzyszyły polonistki, Halina Bednarz i Lucyna Maryniak. Spotkanie poprowadził prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, Zbigniew Michalski. 

O gościu spotkania opowiedział Zbigniew Michalski. Zrobił to w sposób dość nietypowy, bo przedstawił opinie recenzentów. Poezję z obu tomików zaprezentowali zebranym uczniowie wybrani przez autora. Sam autor też przedstawił wiersze ze swoich obydwu tomików, a także swoje najnowsze utwory - z przygotowywanej do druku trzeciej książki poetyckiej. 

Uczniowie mogli zadawać pytania twórcy, wzięli także udział w minikonkursie recytatorskim. Dostarczone przez autora teksty, recytowało pięciu uczniów. W poetyckiej rywalizacji najlepiej spisała się Nikola Augustyn. Następne miejsca zajęli: Grzegorz Czachor, Jakub Ciemięga, Robert Rybak i Wiktor Król. W nagrodę otrzymali oni wydawnictwa książkowe Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. Spotkania autorów z młodzieżą odbywają się w siedzibie MTL w kamienicy "Łojczykówka" przy ul. Mickiewicza na starym mieście. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE