Reklama

Konkurs Palm Wielkanocnych

Opublikowano:
Autor:

Konkurs Palm Wielkanocnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W tym roku mielczanie mogą pochwalić się swoimi zdolnościami artystycznymi biorąc udział w pierwszej edycji konkursu "Najpiękniejsza - bo tradycyjna Palma Wielkanocna". Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i przystąpieniem do prac, bo czasu nie pozostało zbyt wiele. Ostateczny termin zgłaszania palm upływa 5 kwietnia.

Prezydent Miasta Mielca, Parafia św. Mateusza Ap. i Ew. w Mielcu oraz Spółdzielczy Dom Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu zapraszają do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu: „Najpiękniejsza - bo tradycyjna Palma Wielkanocna”
Konkurs ten skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz do wszystkich, dla których ważny jest powrót do tradycji, do rękodzieła oraz ważne są obrzędy związane z mistyką Wielkiego Tygodnia. 
Prace tj. palmy wykonane tylko metodą tradycyjną, przy wykorzystaniu naturalnych elementów należy zgłosić do piątku - 5 kwietnia w domu kultury mieszczącym się w Mielcu przy ulicy Kusocińskiego 13 a. Komisja Konkursowa, w skład której wchodzić będą przedstawiciele Organizatorów wybierze laureatów w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas 1- 3, uczniowie klas 4 - 8, uczniowie szkół średnich, dorośli, oraz w trzech kategoriach wielkościowych: palmy do 50 cm, palmy 51 - 100 cm, palmy powyżej 101 cm. Zgłoszone do konkursu prace będzie można odebrać od nas 10 kwietnia. Wszyscy laureaci zostaną telefonicznie zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 14 kwietnia w Niedzielę Palmową - po Mszy Świętej, o godzinie 12.30. Na Mszy o godz. 12: 30 nastąpi poświecenie palm a następnie przemarsz na Rynek i tam około godziny 13: 30 nagrodzimy zwycięzców! Ponadto spośród pozostałych, którzy nie zostaną laureatami i tymi którzy nie zgłoszą palmy na konkurs zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe. Warunkiem ich otrzymania będzie posiadanie tradycyjnej palmy ( bez sztucznych i kupnych elementów) oraz obecność podczas losowania. 
Wszelkie dodatkowe informacje o konkursie uzyskać można w Spółdzielczym Domu Kultury MSM, tel 17 585 53 42, od poniedziałku do piątku w godz. 13: 00 - 18 : 00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE