Reklama

Kochasz Podkarpacie i umiesz filmować? Zgłoś się do konkursu!

Opublikowano:
Autor:

Kochasz Podkarpacie i umiesz filmować? Zgłoś się do konkursu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 10 kwietnia Podkarpacka Komisja Filmowa ogłosiła konkurs na film o wydarzeniach, miejscach i ludziach związanych z Podkarpaciem. Konkurs służy dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu.

Łączna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów filmowych wynosi 80 000 zł. Środki na realizację konkursu pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Program skierowany jest do producentów filmowych, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. Na zgłoszenia jest czas do 6 maja br.

W ramach trzech poprzednich edycji konkursu dofinansowano 18 filmów kwotą 240 tys. złotych. Wśród nich znalazły się m.in. produkcje o Edwardzie Januszu i Franciszku Kotuli. Większość filmów emitowana była w TVP3 Rzeszów, oddziałach regionalnych oraz podczas pokazów premierowych organizowanych w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Filmy „Kolekcja” w reż. Marcina Polara oraz „Wypasiony raj” w reż. Rafała Gużkowskiego prezentowane były na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Regulamin konkursu oraz dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej: http://www.podkarpackiefilm.pl/pl/fundusze/podkarpacka-kronika-filmowa-2019

12 kwietnia) zostanie ogłoszona 3. edycja konkursu na wspieranie produkcji filmowej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest powiązanie produkcji z województwem podkarpackim poprzez m.in.: tematykę, twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.

W ciągu dwóch poprzednich edycji konkursu, Podkarpacka Komisja Filmowa wsparła produkcję 7 filmów, między innymi „Zimnej wojny” w reż. Pawła Pawlikowskiego, „Ułaskawienia” w reż. Jana Jakuba Kolskiego.

Pula środków w 2019 roku wynosi 500 tys. zł. Termin przyjmowania wniosków upływa 13 maja 2019 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE