Reklama

Już jutro rozpoczynają się uroczyste obchody Dni Połańca

Opublikowano:
Autor:

Już jutro rozpoczynają się uroczyste obchody Dni Połańca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W dniach 1-11 maja Miasto i Gmina Połaniec oraz Centrum Kultury i Sztuki zapraszają do Połańca na obchody 225. rocznicy ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego. Impreza organizowana jest dla upamiętnienia ważnego, historycznego wydarzenia i postaci Tadeusza Kościuszki. Organizatorzy zapewniają szeroki wachlarz atrakcji i zabawę na najwyższym poziomie.

Święto miasta  rozpocznie 1 maja - 36 Karpacki Wyścig Kurierów Polska – Słowacja – Węgry. O godz. 12.30 na Placu Uniwersału Połanieckiego odbędzie się prezentacja ekip kolarskich i dekoracja liderów klasyfikacji. Około godz. 14.00 kolarze przejadą rundę honorową ulicami miasta i wystartują w kierunku Tarnowa.

3 maja na stadionie MKS „Czarni Połaniec” rozegrany zostanie Turniej Piłkarski „Aktywny Junior”.

W sobotę (4 maja) o godz. 10.00 z Parku w Ruszczy wystartują uczestnicy I Biegu Uniwersału Połanieckiego i Marszu Nordic Walking. O godz. 14.00 w Parku w Ruszczy rozpocznie się osadzona w realiach XVIII i XIX wieku impreza historyczno-taneczna przygotowana przez Towarzystwo Kościuszkowskie z Połańca. W programie pokazy ubiorów chłopskich i szlacheckich, sukni dworskich i żołnierskich mundurów, pokaz realiów życia w obozie powstańczym, żołnierskim i cesarskim namiocie polowym, prezentacje i warsztaty tańców dworskich, barokowych i szkockich oraz musztra wg regulaminów wojsk polskich, francuskich i pruskich z potyczkami i pojedynkami.

Na uroczystości związane z historyczną rocznicą ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego organizatorzy zapraszają w niedzielę 5 maja. W programie między innymi: uroczysta Sesja Rady Miejskiej w CKiSz, familijne warsztaty plastyczne z Kosynierem, Kolumna Kościuszkowska,  spotkanie mieszkańców pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i złożenie kwiatów. Uroczystości zakończy msza święta o godz. 12.00 na Kopcu Kościuszki. Na dalszą część atrakcji tego dnia trzeba poczekać do godz. 17.00. Na Placu Uniwersału Połanieckiego wystąpią przedszkolaki w programie Przedszkolaki & Kościuszko, a dzieci z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu zaprezentują  inscenizację „Kościuszko w Połańcu”. O godz. 18.00 rozpocznie się Koncert Kapeli Górole pełen lekkich w odbiorze, inspirowanych podhalańską tradycją i folklorem utworów tanecznych. Wszystkim występom towarzyszyła będzie wystawa regionalna zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich.

W dniach  dniach 6 - 10 maja Szkoła Podstawowa w Połańcu, Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu przygotowały liczne działania kulturalne, historyczne i sportowe. W tych dniach odbędzie się: Turniej Bowlingowy Mieszkańców w kat. kobiet i mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec (6 maja), uroczysty apel pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i Uczniowski Bieg Kościuszkowski (7 maja), III Rodzinny Bieg Przedszkolaków "Biegiem dróżką za Kościuszką" (8 maja), IV Rajd Rowerowy "Śladami Kościuszki" i przedstawienie „Szlakiem Kościuszki” uczestników ŚDS (9 maja) oraz  warsztaty z animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży (9-10 maja). 

11 maja rozegrany zostanie II Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec w SP w Połańcu oraz Turniej Piłki Nożnej Oldboy's o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec na stadionie MKS "Czarni – Połaniec". Od godz. 14 zapraszamy na IX Jarmark Połaniecki, a, o 15.30 na prezentację motocykli Klubu Motocyklowego Rain Riders i starych samochodów, wesołe miasteczko i kolorowe stragany.

Dni Połańca zakończą się 11 maja KONCERTEM FINAŁOWYM na muszli koncertowej, gdzie o ciekawy, różnorodny program zadbało Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu i Stowarzyszenie „DZIAŁAJ Z ENERGIĄ”. Startujemy o godz. 16.00 zapraszając całe rodziny do STREFY DOBREGO NASTROJU z interaktywnym programem animacyjnym „Jaskiniowcy”, Rodzinną Grą Terenową „Bitwa o jajo dinozaura” i Ranczem Alpaka. Tego popołudnia nie zabraknie muzyki. Zaprezentują się zespoły działające w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. O godz. 19.00 wystąpi jedna z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce – ZESPÓŁ ŁZY. Gwiazdą wieczoru będzie ZESPÓŁ AFROMENTAL. To jeden z bardziej wyrazistych zespołów o niepowtarzalnym stylu muzycznym, będącym mieszanką rocka i hip - hopu. Koncert Finałowy zakończy Dyskoteka z DJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE