Reklama

Finał XVII edycji konkursu "Mnie ta Ziemia od innych droższa" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 02.06.2022r. (czwartek) o godz. 13.00 odbył się finał XVII edycji Miejskiego Konkursu Ekologicznego "Mnie ta Ziemia od innych droższa". Nagrody dla laureatów zostały rozdane w czytelni Biblioteki Pedagogicznej ul. Kościuszki 7 w Mielcu.

Mielecka Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Mielcu zorganizowała konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia było promowanie Mielca jako gminy dbającej o środowisko naturalne i edukującej społeczność lokalną w tym zakresie, zainteresowanie naturą i walorami przyrodniczymi okolicy, rozbudzenie świadomości ekologicznej - problem segregacji odpadów oraz jak zapobiegać ich powstawaniu oraz pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci i młodzieży. 

W konkursie wzięli udział uczniowie mieleckich szkół podstawowych, a prace rozpatrywane były w kategoriach:

  • uczniowie klas 1 – 3
  • uczniowie klas 4 - 8.
Były dwa tematy konkursowe, w których swoje dzieła tworzyli młodociani artyści:

„Skarby naszego miasta” – historyczne i przyrodnicze,

„Jestem przyjacielem Ziemi – chronię przyrodę” – przedstawienie postaw proekologicznych istotnych dla środowiska miasta i okolicy.

Uczniowie, którzy zdecydowali się pokazać swoje prace na konkursie wykonali świetną i czasochłonną robotę, co było widać na pierwszy rzut oka. Oddawane były zarówno malowane, czy rysowane plakaty, ale i maskotki wykonane z surowców wtórnych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy