Reklama

Festiwal Dziedzictwa Kresów w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor:

Festiwal Dziedzictwa Kresów w Rzeszowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Już w najbliższą środę (5 czerwca) w Rzeszowie odbędzie się cykl wydarzeń poprzedzających jedną z największych imprez kulturalnych na Podkarpaciu, jaką jest Festiwal Dziedzictwa Kresów 2019. Na uczestników czeka wiele atrakcji.

O godz. 10.00 w sali audytoryjnej urzędu marszałkowskiego odbędzie się inauguracyjne spotkanie edukacyjno-szkoleniowe dla kadry pedagogicznej z zakresu popularyzacji polskiego dziedzictwa kulturowego wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej pod nazwą Kultura pamięci o dawnych Kresach „Kresy w polskiej świadomości narodowej – dziedzictwo i współczesność. O godz. 13.00 na placu przed urzędu będzie miała miejsce akcja promocyjna „Miasteczko Ziemi Lubaczowskiej”

Dzień później, w czwartek (6 czerwca) o godz. 10.00 w auli V-1, budynek „V” Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się spotkanie  edukacyjne dla społeczności akademickiej (studentów i wykładowców) z zakresu popularyzacji polskiego dziedzictwa kulturowego wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej pod nazwą - Kultura pamięci o dawnych Kresach „Dziedzictwo odkrywane – dziedzictwo przywracane”.  O godz. 18.00 w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z cyklu „Kultura pamięci o dawnych Kresach”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE