Reklama

Dwie dekady Hortus Musicus

Opublikowano:
Autor:

Dwie dekady Hortus Musicus - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Zespół Muzyki Dawnej "Hortus Musicus" świętuje 20 lat istnienia. Młodzi muzycy zafascynowani muzyką renesansu już od wielu lat zachwycają mielczan. W ostatni weekend miała miejsce gala jubileuszowa zespołu.

Hortus Musicus to zespół, który tworzą dziewczęta zafascynowane muzyką dawną. Formację założył i prowadzi Tomasz Nowakowski. Formacja od 1998 roku działa w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Co roku zdobywa nagrody i wyróżnienia na festiwalach muzyki dawnej. Gala jubileuszowa odbyła się w ostatnią sobotę, 6 października, w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. 

- Te ostatnie 20 lat to ogromny kawał życia. Ja żyję tą muzyką i tą pracą na co dzień. W tej niezwykłej pracy bardzo się realizuję i chcę to kontynuować. Pomysł na powstanie zespołu zrodził się w Szkole Podstawowej nr 7. Hortus Musicus gra głównie muzykę renesansową. Członkowie zespołu ubierają się właśnie w stroje z epoki renesansu. Gramy także muzykę średniowieczną i muzykę barokową. Muzycy grają na wiernych kopiach instrumentów dawnych. W większości są to flety - opowiada Tomasz Nowakowski, opiekun zespołu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE