Reklama

"Dwa Słowa w Słowie" po raz piąty w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

"Dwa Słowa w Słowie" po raz piąty w Mielcu - Zdjęcie główne

zbiorowe zdjęcie uczestników , którzy wzięli udział w dzisiejszym V już spotkaniu poetycko muzycznym z cyklu DWA SŁOWA W SŁOWIE zorganizowanego przez Mielecką Grupę Literacką SŁOWO TMZM oraz Miejską Bibliotekę Publiczną SCK w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W Sali Audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu 7 maja 2023 roku po raz piąty spotkali się miłośnicy poezji, sympatycy MGL „Słowo” TMZM, rodziny i przyjaciele dwóch poetek Teresy Elżbiety Pyzik i Beaty Borowskiej- Setery . Gości, w zastępstwie dyrektor biblioteki,  powitała Ewa Salamaga, która również  poprowadziła spotkanie i przygotowała prezentację multimedialną. Prezes TMZM, Janusz Chojecki, przybliżył zebranym sylwetki obu poetek, a prezes MGL „Słowo” Aleksandra Piguła omówiła ideę takich cyklicznych imprez poetyckich.

Panie w dwóch odsłonach prezentowały swoje wiersze drukowane nie tylko w almanachach Grupy, ale również w tomikach, wydawnictwach krajowych, prasie lokalnej, jak również na forach internetowych.

Akcentem muzycznym oddzielającym  słowo pisane był występ dwóch dziewcząt z grupy „Sokoliki” działającej przy PTG Sokół 1893 Emilii Tabor i Julii Podrazy pod opieką pani Jolanty Dudzik. Emilia Tabor wykonała dwie piosenki „Rysa na szkle” i „Dobranoc panowie”, a  Julia Podraza „Co się śni niewidomym”.

Trzy wiersze Teresy Elżbiety Pyzik z tomiku „W lustrze babiego lata” oraz kilka nowych niedrukowanych  liryków  przeczytała Jadwiga Klaus, zaprzyjaźniona z Grupą prezes Klubu Środowisk Twórczych. Przed spotkaniem redaktor radia „Leliwa” Tomasz Łępa przeprowadził wywiad z bohaterkami wieczoru, prezesem MGL „Słowo” Aleksandrą Pigułą oraz obecnym na spotkaniu  wiceprezesem TMZM, Zbigniewem Wicherskim.

W  imprezie wzięli udział także członkowie zarządu TMZM: Teresa Orczykowska, Aniela Ratusińska- Trzpis, Andrzej Bednarz , Bogusław Trojnacki i członkowie MGL Słowo: Beata Pleban, Ewelina Łopuszańska, Danuta Maziarz, Adam Kopacz, Barbara Sażalska, Stenia Krawiec,    Maria Trojnacka, Teresa i Ryszard Niedzielscy z KŚT i liczni miłośnicy poezji.

Zdjęcia wykonali: Zbigniew Wicherski, Ryszard Niedzielski, Jerzy Szmalhofer, Halina Chojecka. 

Było to niezwykle sympatyczne spotkanie zakończone słodkim poczęstunkiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy