Reklama

Reklama

BIESZCZADY. Rozmowa z Grzegorzem Lizakowskim, oczarowanym miejcem i mieszkańcami

Opublikowano: sob, 24 lip 2021 08:00
Autor: | Zdjęcie: wbieszczady.pl

BIESZCZADY. Rozmowa z Grzegorzem Lizakowskim, oczarowanym miejcem i mieszkańcami - Zdjęcie główne

- Bohaterowie tego projektu w mojej subiektywnej ocenie są najlepszym przykładem jak mocno można związać się z miejscem zamieszkania. - opowiada Lizakowski. | foto wbieszczady.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura - Określeniem „Bieszczad” nazywam wszystko, to co z tym regionem się wiąże, czyli tradycję, subkulturę, sztukę, zarówno wyższą, jak i tą określaną mianem „naiwnej”, oraz wszystko to, co sprawia, że owe geograficzne Bieszczady często postrzegane są jako miejsce magiczne i które trwale uzależnia.- tak opowiada Grzegorz Lizakowski. Artysta fotograf i autor wystawy zatytułowanej Serce z Bieszczadu.

Grzegorz nie zadam Ci pytania skąd pomysł na taki temat wystawy, ponieważ już na wernisażu wspomniałeś, że to Andrzej Ciach namówił Cię do tego, żebyś znalazł się na Natchnionych Bieszczadem w Cisnej. Po efektach Twojej pracy widać, że Bieszczad rzeczywiście Cię natchnął, bo wynik Twojej pracy jest zachwycający. Na prezentowanych na wystawie portretach udało Ci się pokazać całą „Bieszczadzkość” osób, które sfotografowałeś.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Cypel w Polańczyku. Atrakcje i ceny [ZDJĘCIA i WIDEO]Zadam Ci inne pytanie. Co chciałeś nam, oglądającym wystawę powiedzieć poprzez te fotografie?

Grzegorz Lizakowski: Najprościej można by to ująć w stwierdzeniu – Poznajcie ciekawych Ludzi! Z definicji portret jest próbą ukazania osobowości lub duszy osoby portretowanej. Od widza i jego wiedzy zależy subiektywna ocena każdej z postaci.

Skąd ten, jakże wymowny tytuł wystawy „Serce z Bieszczadu”?

GL: Spośród wszystkich Bohaterów tego projektu, tylko dwoje posiadają bieszczadzki rodowód z dziada pradziada. Niektórzy są dziećmi pierwszych powojennych osadników i budowniczych bieszczadzkiej infrastruktury, a pozostali na jakimś etapie życia postanowili porzucić swoje często wygodne życie i wybrali  ...CZYTAJ WIĘCEJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.