Reklama

Reklama

Artyści z regionu prezentują swoje prace w Chorzelowie. Możesz je zobaczyć online [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 24 marca 2021 09:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W galeria Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie, Klub Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej przygotował wystawę pt. „Od Nowa”.

 

Na ponad 60 dziełach prezentowanych przez 24 artystów zobaczyć można artystyczną wizję postrzegania lokalnego patriotyzmu. Prace wykonane w technice malarstwa, rzeźby, haftu i fotografii nawiązują do regionu mieleckiego, jego historii i tradycji.

- Po raz kolejny w progi naszego Ośrodka zagościli zaprzyjaźnieni artyści z Klubu Środowisk Twórczych. Ubolewam jednak, że nadal nie możemy gościć ich wszystkich osobiście, a jedynie wirtualnie. Pomimo trudnych czasów, ponownie stanęli Oni na wysokości zadania i podzielili się z nami swoją twórczością. W imieniu Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz mieszkańców naszej „Małej Ojczyzny” składam na Ich ręce słowa uznania i podziękowania za możliwość obcowania z niezwykłą sztuką przenoszenia emocji na płótno, kawałek drewna, kartkę papieru czy matryce aparatu fotograficznego. Przekonany także jestem, że panująca obecnie izolacja, nie wpłynie destrukcyjnie na tą wspaniałą twórczość, a wręcz przeciwnie stanie się motywatorem do dalszej działalności - przekazuje Damian Małek, dyrektor SOKIS. 

- Cieszę się, że część wystawy przygotowanej na 550-lecie lokacji miasta Mielca mogła zawitać również do Gminy Mielec. Ubiegły rok był szczególny dla naszego miasta, ale z wiadomych przyczyn nie mogliśmy go świętować tak, jak zaplanowaliśmy. Z kolei ten rok jest szczególnie ważny dla naszego Klubu, który obchodzi 40-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przygotowujemy specjalną publikację, na kartach której zamieścimy dotychczasowych i obecnych artystów zrzeszonych w naszym Klubie. Częścią naszej historii jest również chorzelowski Ośrodek Kultury, z którym bardzo dobrze się nam współpracuję - dodaje Jadwiga Klaus, Prezes KŚT TMZM.  

Niestety w związku z wprowadzonymi ograniczeniami można ją oglądać tylko on-line na stronie internetowej

Jeśli jednak warunki na to pozwolą wystawa zostanie otwarta dla publiczności przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.