Reklama

Z pasji tworzenia... Wystawa malarstwa, haftu i rzeźby Lidii Rybak w Mielcu [ZAPOWIEDŹ]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Z pasji tworzenia... Wystawa malarstwa, haftu i rzeźby Lidii Rybak w Mielcu [ZAPOWIEDŹ] - Zdjęcie główne

Z pasji tworzenia... Wystawa malarstwa, haftu i rzeźby Lidii Rybak w Mielcu [ZAPOWIEDŹ] | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez Zapraszamy na wernisaż 12 marca 2023 r. o godzinie 17.00 do Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2.

Lidia Rybak jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu. W 1979 r. ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Od zawsze interesowała się malarstwem. Stosuje różne techniki malarskie: pastel, akwarela, olej, akryl. Zafascynowana jest pasją rzeźbienia w drewnie. Spod jej dłuta wyszło już kilkanaście prac. Nieustannie  jednak  intryguje  ją „malowanie igłą” otaczającego świata według własnych pomysłów i wizji twórczej.

Artystka jest członkiem Klubu Środowisk Twórczych działającego w ramach Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu. Bierze udział w licznie organizowanych wystawach zbiorowych. Uczestniczy w organizowanych przez Klub Środowisk Twórczych plenerach, uwieczniając w swoich pracach różnorodne, charakterystyczne dla odwiedzanych okolic pejzaże czy zabytki.

Jedna z poplenerowych prac zajęła 2. miejsce w finale I pleneru  „Z Nurtem Wisłoki”, który odbywał się w Mielcu. Inne – znalazły uznanie w postaci wyróżnień w kolejnych finałach plenerów. Na okładce katalogu twórców z Mielca i powiatu mieleckiego upamiętniającą Jubileusz 50-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej znalazł się obraz Litografia  Mielca nad Wisłoką, widok od wschodu, 1849 r. Z kolei praca Tancerze stała się obrazem tytułowym w folderze dorocznej wystawy twórców  zrzeszonych w KŚT w Mielcu w 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu. Lidia Rybak swojej pasji tworzenia poświęca każdy swój wolny czas. Swoje umiejętności doskonali na kursach malarstwa i rękodzieła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy