Reklama

Uroczyste otwarcie Centrum Łukasiewicza w Padwi Narodowej. Już 29 marca [PLAKAT]

Opublikowano:
Autor:

Uroczyste otwarcie Centrum Łukasiewicza w Padwi Narodowej. Już 29 marca [PLAKAT] - Zdjęcie główne

Pod koniec listopada dobyła się symboliczna inauguracja budowy Muzeum - Centrum Multimedialnego Ignacego Łukasiewicza w Padwi Narodowej.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez W Padwi Narodowej, w środę (29 marca) odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum Ignacego Łukasiewicza. Znakomity wynalazca przyszedł na świat w Zadusznikach, które znajdują się właśnie na terenie gminy Padew Narodowa.

Centrum im. Ignacego Łukasiewicza znajduję się przy ul. Jana Pawła II 5 w Padwi Narodowej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10 poprzez odsłonięcie i poświęcenie tablicy z 1928 roku przywracającej pamięć o twórcy przemysłu naftowego.

Następnie odbędzie się uroczyste otwarcie centrum i oprowadzenie po wnętrzu budynku.

Kolejno wydarzenie przeniesie się do Szkoły Podstawowej przy ulicy Szkolnej. Tam będzie toczyć się konferencja na temat wynalazcy. W programie m.in. wystąpienie prelegentów, mini koncert trio muzycznego oraz panel dyskusyjny.

 

 

 

- Pragnę serdecznie podziękować całej społeczności Padwi Narodowej za pamięć, modlitwy oraz cenne inicjatywy, które Państwo podejmują dal upamiętnienia i przybliżenia wybitnego syna podkarpackiej ziemi. Dziękuję wszystkim za wysiłki i starania włożone w to, aby postać Ignacego Łukasiewicza i jego spuścizna była częścią Państwa lokalnej i naszej regionalnej wspólnoty – przekazywał podziękowania Marszałek Władysław Ortyl w liście podczas otwarcia muzeum w Padwi.

Ignacy Łukasiewicz urodził się w Zadusznikach znajdujące się obecnie w gminie Padew Narodowa. Tam spędził swoje dzieciństwo i mocno wpisał się w historię sołectwa Zaduszniki i gminy. O tym, że jest postacią niezwykle ważną w historii i pamięci mieszkańców, świadczy wiele form upamiętniających jego pochodzenie i osiągnięcia w skali światowej. Jest patronem Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej, a w miejscu jego urodzenia znajduje się pomnik z okolicznościową tablicą upamiętniającą to miejsce, jak również zasługi i osiągnięcia na skalę międzynarodową.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy