Reklama

Konkurs wiedzy o lotnictwie „Piloci na start” [NASZ PATRONAT, PLAKAT]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Polska Fundacja Lotnicza

Konkurs wiedzy o lotnictwie „Piloci na start” [NASZ PATRONAT, PLAKAT] - Zdjęcie główne

Konkurs wiedzy o lotnictwie „Piloci na start” | foto Polska Fundacja Lotnicza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez Marzysz o lataniu? Zastanawiasz się, jak to jest być pilotem? To może być szansa na wspaniałą karierę lotniczą. Jeśli jesteś uczniem/uczennicą szkoły ponadpodstawowej z terenu powiatu mieleckiego to ten konkurs jest dla Ciebie!

Weź udział w konkursie i zdobądź wspaniałe nagrody, między innymi teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe. Rekordowa pula nagród, ponad 30 tyś. złotych. Sprawdź w dyrekcji swojej szkoły jak dołączyć do konkursu.

Organizatorami konkursu są I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu oraz Polska Fundacja Lotnicza. Celem konkursu jest popularyzacja lotnictwa w powiecie mieleckim oraz zachęcenie młodzieży do rozwijania lotniczych zainteresowań. 

Do konkursu mogą przystąpić uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu mieleckiego w wieku 14-20 lat. 

Konkurs odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 12.00 w I LO w Mielcu. Weźmie w nim udział 20 zawodników. Każdy uczestnik jest zobowiązany do rejestracji poprzez strone internetową (polskafundacjalotnicza.pl). 

Uczestnik konkursu wypełnia elektronicznie test jednorazowego wyboru składający się z 50 pytań. 30 z nich wymagać będzie wiedzy lotniczej z zakresu m.in meterologii, zasad lotu, nawigacji, wiedzy ogólnej o statku lotniczym, fizjologii ciała pilota, pojęcia człowiek w lotnictwie. 30 pytań dotyczyć będzie historii mieleckiego lotnictwa. Na przeczytanie i udzielenie odpowiedzi uczestnik będzie miał 90 sekund. 

Nagrodami w konkursie są kursy szybowcowe oraz vouchery w postaci zniżek, które można wykorzystać na Praktyczne Szkolenie Szybowcowe w PFL.
Miejsce 1 – kurs szybowcowy o wartości 6 tys. zł.
Miejsce 2 – kurs szybowcowy o wartości 6 tys. zł.
Miejsce 3 – kurs szybowcowy o wartości 6 tys. zł.
Miejsca 4 – 10 –Kurs teoretyczny o wartości 1 tys. zł.
Miejsca 11 –20 – drobne upominki i vouchery w postaci zniżki na szkolenie szybowcowe w sezonie 2023 – o wartości 500 zł.

Termin przesyłania zgłoszeń do Konkursu – 24 marca 2023 roku. Preeliminacje do Konkursu - 29 marca 2023 roku.

Regulamin dostępny TUTAJ.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy