Reklama

Już w niedzielę XIV Podkarpacki Jarmark Ludowy „Roztańczony Chorzelów 2022" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie zaprasza na XIV Podkarpacki Jarmark Ludowy „Roztańczony Chorzelów 2022”, który odbędzie się 19 czerwca na Stadionie Sportowym w Chorzelowie. Wydarzenie w swoich głównych celach zakłada ochronę tradycji regionu, promowanie twórczości wokalnej, muzycznej i tanecznej.

Wystąpią na nim zespoły folklorystyczne i kapele ludowe z południowo-wschodniej Polski, a towarzyszyć im będą wystawy i kiermasze rękodzielnicze. 

- Dla twórców będzie to doskonała okazja do zaprezentowania swojego dorobku, nawiązania nowych kontaktów oraz zasilenia domowego budżetu. Dla wszystkich uczestników i publiczności  będzie to także szansa do zakupu niepowtarzalnych wyrobów rękodzielniczych. - opowiadają organizatorzy.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu. Więcej informacji oraz rezerwacji miejsc można dokonywać do środy, 15 czerwca:

 • osobiście w Chorzelowskim Ośrodka Kultury 
 • telefonicznie pod numerem 17 584-14-83
 • mailowo pod adresem [email protected]
Partnerem wydarzenia jest Podkarpackie, a patronat honorowy objął Józef Piątek - Wójt Gminy Mielec.

W tegorocznej edycji Jarmarku udział zapowiedzieli MLZPiT „Krakowiak”, ZPiT „Mali Wielopolanie”, DZT „Ziemia Mielecka – Abrakadabra”, ZPiT „Mali Rzeszowiacy”, ZPiT „Wiercany”, RZPiT „Gacoki”, ZPiT „Chorzelowiacy”, ZPiT „Przewrotniacy”, KL Gacoki, KL „Padwianie”, KL ZPiT „Chorzelowiacy”.

Poza wydarzeniami zaplanowanymi na scenie przez cały czas na stoiskach prezentowane będą wystawy rękodzieła ludowego oraz rzemiosła przygotowane przez lokalnych twórców, w tym: przedmioty robione na szydełku, przedmioty z wikliny papierowej, biżuterię, zabawki odpustowe, ubranka i maskotki handmade, miody z lokalnej pasieki. Jarmark będzie też okazją do spróbowania tradycyjnych potraw regionalnych przygotowanych przez KGW w Woli Mieleckiej.

W trakcie Jarmarku Zmotoryzowana Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. generała Maczka przeprowadzi zbiórkę na leczenie chorej na mukowiscydozę  Klary Kukułki. Rekonstruktorzy zaprezentują pojazdy militarne, umundurowanie, uzbrojenie i wyposażenia żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Planowany program wydarzenia:

 • 13:00 - rejestracja uczestników,
 • 14:00 - otwarcie Jarmarku,
 • 14:15 - prezentacje konkursowe I-II kategorii wiekowej,
 • 15:30 - prezentacje konkursowe kapel ludowych,
 • 16:30 - ogłoszenie wyników I-II kategorii wiekowej,
 • 17:00 - prezentacje konkursowe III-VI kategorii wiekowej,
 • 18:00 - występ Kapeli Góralsko-Lachowskiej
 • 18:30 - ogłoszenie wyników III-VI kategorii wiekowej oraz kapel ludowych,
 • 19:30 - zabawa taneczna - Zespół Viva Band z Limanowej,
 

 • 23:30 - zakończenie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy