Reklama

OSP Złotniki obchodzi swój jubileusz. Zobaczcie archiwalne zdjęcia tej jednostki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historia Historia jednostki OSP Złotniki rozpoczęła się jeszcze w czasie zaboru austriackiego. 15 sierpnia 1897 r na posiedzeniu Rady Gminy Mielec postanowiono założyć w Złotnikach Towarzystwo Straży Ogniowej. Pierwszym prezesem został mianowany Hrabia Tarnowski z Chorzelowa. On też własnym kosztem wybudował pierwszą drewnianą remizę.

W roku 1934 od Zofii i Jana Kuronia został zakupiony obecny teren siedziby OSP Złotniki. I już 7 lipca 1935 roku nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. 

W roku 1949 rozpoczęto budowę remizy, którą udało się zakończyć dopiero w roku 1952. Teraz już tylko strażacy czekali na motopompę. W 60. rocznicę powstania jednostki OSP Złotniki odbyło się wręczenie motopompy i wozu strażackiego bojowego konnego na ogumieniu. 

Podczas 75 - lecia jednostki mieszkańcy w uznaniu za wkład druhów w rozwój wsi, ufundowali piękny sztandar jako symbol zaufania. W tym samym dniu sztandar został poświęcony i  udekorowany najwyższym odznaczeniem korporacyjnym "Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych".

W roku 1973 jednostka została wzmocniona wozem bojowym marki Nysa. Od roku 1985-1989 w czynie społecznym przy wsparciu władz gminy wybudowano i oddano do użytku nowy garaż, w którym od 24 sierpnia 1991 garażowany był Żuk A-07. W grudniu 1998 roku jednostka wzbogaciła się o nowy samochód marki Lublin. Mając nowy samochód OSP Złotniki, z jeszcze większym zaangażowaniem brała udział w walce z żywiołami na terenie nie tylko wsi, ale i powiatu w gminach zagrożonych powodzią. 

Obecny zarząd został wybrany w 2016 roku, należą do niego: Tomasz Jasiński-prezes, Krzysztof Głodzik - wiceprezes, Krzysztof Duszkiewicz-naczelnik, Dawid Wodka-zastępca naczelnika, Arkadiusz Występek - skarbnik, Regina Przybylska- sekretarz.

W roku 2018 utworzona została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. 

W 2020 roku druhowie doczekali się nowego garażu. a w 2022 nowiutkiego wozu strażackiego. 14 sierpnia na terenie remizy świętowali swoje 125-lecie istnienia jednostki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy