TańczMY - ogólnopolska akcja
Do tańczMY włączają się zarówno instytucje artystyczne, szkoły i uczelnie, zespoły taneczne, jak i organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz osoby fizyczne. Udział oznacza zorganizowanie dowolnego wydarzenia tanecznego: spektaklu, lekcji, warsztatów, pokazów czy performance’ów w trakcie trwania akcji. W ten sposób od 22 kwietnia do 6 maja cała Polska pokaże, jak ważny w życiu każdego człowieka jest taniec, bez względu na wiek, stopień profesjonalizacji czy miejsce zamieszkania.Tegoroczna edycja, choć odbywająca się w trudnym czasie, ma na celu zjednoczyć całą społeczność pasjonatów tej dziedziny sztuki, ludzi, którzy wyrażają emocje przez ruch i taniec oraz zachęcić ich do podzielenia się swoimi emocjami z innymi.
Zatańczyli w Borowej
W Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej, w sobotę, 23 kwietnia również rozbrzmiała muzyka. Cała cala wypełniona była tancerzami i publicznością."Co to był za koncert. Wyjątkowy pod wieloma względami. Pierwszy raz od dwóch lat mogliśmy wystąpić przed widownią, która wypełniła całą salę. Dla wielu z nas był to debiut taneczny na scenie. Nowe układy taneczne, bogactwo wyjątkowych rytmów od ludowych, nowoczesnych, latino po hip-hop. Tak wyglądało wyjątkowe święto tańca w Borowej w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca." - czytamy na stronie GOK-u Borowa.
29 kwietnia Narodowy Instytut Muzyki i Tańca opublikuje orędzie na Międzynarodowy Dzień Tańca. Został on ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO). Dzień ten wybrano na pamiątkę wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy nowoczesnego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georges’a Noverre’a – była to data jego chrztu. Z okazji MDT każdego roku inny wybitny artysta związany z tą sztuką przygotowuje orędzie adresowane do tych, którzy uprawiają i kochają taniec. Przesłaniem tego święta jest celebrowanie tańca, czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki, przekraczanie granic politycznych, kulturowych i etnicznych oraz łączenie ludzi przy pomocy uniwersalnego języka tańca.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.