Reklama

Uroczystości w Tuszowie. Miał być Zbigniew Ziobro, ale nie dojechał. Za to wójt doradził na kogo głosować [VIDEO]

Opublikowano: pt, 3 lip 2020 20:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Co roku 4 lipca w Tuszowie Narodowym miejscowe władze samorządowe organizują uroczystości związane z rocznicą śmierci gen. Władysława Sikorskiego. W tym roku mija dokładnie 77 lat od tragicznej śmierci generała Sikorskiego, który urodził się właśnie w Tuszowie Narodowym. Początkowo skromne uroczystości zmieniły rangę, bo w Tuszowie miał się pojawić Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ostatecznie minister nie dojechał, a po uroczystości pojawił się jego zastępca wiceminister Marcin Warchoł, który podpisał umowę na promesę dla lokalnej OSP.

 

Gmina Tuszów Narodowy co roku dba o to, żeby przypominać o swoim wybitnym przodku. Co roku w maju w rocznicę urodzin i w lipcu w rocznicę śmierci tego wielkiego generała w Tuszowie przy jego domu rodzinnym organizowane są uroczystości patriotyczne. Dziś w budynku znajduje się m. in. Centrum Edukacyjne, które prowadzi badania naukowe na temat gen. Sikorskiego. 

Początkowo dzisiejsze uroczystości, w piątek 3 lipca miały być skromne ze względu na epidemię koronawirusa, lecz wszystko się zmieniło po tym, jak do gminy dotarła wiadomość o wizycie na Podkarpaciu Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Polityk zapowiedział swoją wizytę w Tuszowie Narodowym i w Mielcu. 

 

 

Na uroczystość stawiły się lokalne jednostki OSP, którym pomaga Ministerstwo Sprawiedliwości. Strażacy otrzymali od ministerstwa dotacje na sprzęt, mundury a nawet na wóz strażacki. Dziś na Podkarpaciu Zbigniew Ziobro wiele mówił o ostatniej powodzi i o tym, że właśnie w takich trudnych czasach sprawdzają się lokalne drużyny OSP, które bardzo szybko pojawiają się na miejscu zagrożenia ofiarując swoją pomoc.  

 

Tymczasem uroczystość przed samym rozpoczęciem musiała się lekko zmienić. Do organizatorów dotarła informacja, że Minister Ziobro nie przyjedzie, a jego zastępca wiceminister Marcin Warchoł spóźni się. W ramach uroczystości swoje okolicznościowe przemówienie przygotował wójt Tuszowa Andrzej Głaz.

Wójt w swoim krótkim przemówieniu porównał rządy koalicji PO-PSL do obecnych, które sprawuje PiS. Jak to określił: za tamtych czasów było wielu pasożytów...

- Generał odegrał ogromną rolę w historii Rzeczypospolitej Polskiej. Drogi Ministrze Ziobro! Najbardziej odpowiedzialną funkcję w Państwie jaką sprawuje Pan wraz z zastępcami jest zwalczenie w naszej Ojczyźnie pasożytnictwa jednych, którzy chcieliby żyć kosztem drugich. Miało to miejsce za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL. Kiedy większa część społeczeństwa żyła w nędzy i upodleniu. Podczas gdy pozostała opływała w dostatku i luksusach - tłumaczył wójt Głaz.

Andrzej Głaz skomentował obecnie prowadzoną kampanię wyborczą. W swoim przemówieniu nie ukrywał swoich poglądów politycznych i sympatii do obozu obecnie sprawującego władzę. 

- Pasożyt raz zakosztowawszy życia na koszt innych dobrowolnie nie zrezygnuje ze swojego pasożytnictwa. Co widać obecnie w zachowaniu się opozycji, która za wszelką cenę dąży do objęcia stanowiska prezydenta - mówił Andrzej Głaz.

Wójt Tuszowa Narodowego zachęcił wszystkich zebranych do głosowania w najbliższych wyborach na Andrzeja Dudę. 

- Żywię nadzieję, że część niezdecydowana Narodu wyrwie się z odrętwienia i odda swój głos na Pana Andrzeja Dudę, który tak jak kard. Wyszyński - ukochał Polskę bardziej niż własne serce. Dla niego najważniejszymi wartościami są Bóg, Honor i Ojczyzna - mówił dziś Andrzej Głaz.

 

Minister Zbigniew Ziobro przyznał drużynie OSP Ławnica 250 tys. złotych dotacji na zakup wozu strażackiego. Dodatkowo z ministerialnego Funduszu Sprawiedliwości dla kilku jednostek udało się zakupić mundury strażackie. Z Funduszu Sprawiedliwości zostanie zakupiony także sprzęt do diagnostyki koronawirusa, który zostanie przekazany mieleckiemu szpitalowi

 


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -0

  Aq

  I znów jakaś uroczystość w Tuszowie. Widzę, że bawić i świętować to oni lubią.?

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

   Kacper

   Głównie imprezy w Tuszowie