Reklama

Reklama

"Powinniśmy promować Podkarpacie" - wicemarszałek Senatu w Mielcu [FOTO]

Opublikowano: 3 października 2020 11:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Na zaproszenie posła na Sejm RP Wiesława Buża na Podkarpaciu i w Mielcu gościła wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka. - Podkarpacie jest niedoceniane w Warszawie i innych rejonach Polski i mam nadzieję, że to zmienimy – mówiła.

Jednym z punktów na podkarpackiej mapie odwiedzin w piątek, 2 października, był Mielec, a konkretniej – siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej. To właśnie tutaj odbyło się spotkanie z lokalnymi samorządowcami,  na czele ze starostą powiatu mieleckiego Stanisławem Lonczakiem oraz wiceprezydent Mielca Adrianą Miłoś.
 


Przeczytaj także: Szybko przybywa chorych na koronowirusa . Ludzie niepokoją się, że może zabraknąć miejsc w miejscowym szpitalu


 

- Jestem wzruszona przywitaniem, jakie mi Podkarpacie zgotowało. Mielec jest mi bliski z dwóch powodów - po pierwsze funkcjonuje tu przemysł samochodowy, a po drugie jestem fanką futbolu, a tu jest Stal Mielec, drużyna, z którą kojarzy mi się to miasto - mówiła na początku wicemarszałek Gabriela Morawska-Stanecka.

Padło też wiele słów o niedocenianiu Podkarpacia przez inne rejony Polski

- Podkarpacie jest moim zdaniem niedoceniane w Warszawie i innych rejonach Polski i mam nadzieję, że to zmienimy i będziemy promować ten region jako obszar, który w ostatnich 20 latach najbardziej się rozwinął. Mało tego, on w tych latach przegonił inne rejony jeśli chodzi o innowacje i nowe technologie.

Przykładem może być Rzeszów, który z miasta zapomnianego stał się miastem, które tętni życiem, do którego przyjeżdżają ludzie. Nie ma tu problemu wyludniania się. Istotną kwestią, która przybliża Podkarpacie do centrum jest komunikacja - chodzi o  autostradę A4 i port lotniczy w Rzeszowie - mówiła wicemarszałek.


Przeczytaj także: Proboszcz mieleckiej parafii z koronawirusem. Zmiany w mszach świętych


Natomiast poseł na Sejm RP Wiesław Buż mówił, że Mielec to fantastyczne miasto, które świetnie się rozwija i w którym nie zmarnowano tego trudnego czasu transformacji.


Całość debaty poświęcona została sytuacji lokalnych samorządów oraz stojącym przed nimi możliwościom rozwoju.

Wizyta posła w Mielcu nie była przypadkowa. W piątek (2 października) zostało otwarte biuro posła na Sejm RP Wiesława Buża i biuro Rady Powiatowej Nowej Lewicy (SLD), zlokalizowane w Mielcu - al. Niepodległości 14.


- W Mielcu - w mieście, które ma ogromne tradycje rozwojowe, samorządowe i lewicowe nie mogło zabraknąć przedstawicielstwa lewicy. Wracamy do gmin, powiatów i miast, to już 11 biuro, które otwieramy w województwie podkarpackim - mówił poseł Wiesław Buż.


Przeczytaj także: Region. Kobieta chciała się podpalić. Pomoc nadeszła w ostatniej chwiliBiura są po to organizowane, żeby były miejscem spotkań i rozmów. Dajemy zaczyn, żeby rozmawiać o programowych i wewnątrz-organizacyjnych kwestiach. Nie wyobrażałem sobie, żeby w tak dużym mieście nie uruchomić biura poselskiego - dodał.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.