Reklama

Reklama

Powiatowe Warsztaty z Ochrony Przeciwpowodziowej MDP [FOTO]

Opublikowano: 8 czerwca 2019 15:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria W ubiegłym miesiącu w Glinach Małych odbyły się Powiatowe Warsztaty z Ochrony Przeciwpowodziowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wzięło w nich udział 73 młodych druhów i druhen z 13 MDP działających przy Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu mieleckiego.

Młodzi strażacy pozyskiwali wiedzę przy kilku tematycznie utworzonych stanowiskach, m.in. z zakresu budowy wałów z worków z piaskiem i technik ich układania, obsługi pompy szlamowej, pompy o dużej wydajności, sprzętu wodnego, hydraulicznego, a także zasad udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji.

Przejściowa burza zmusiła organizatorów do szybszego zakończenia ćwiczeń na stadionie. Niemniej jednak dokończone one zostały na terenie Szkoły Podstawowej w Glinach Małych. Dodatkową atrakcją była nauka strażackich piosenek oraz miła niespodzianka w postaci pokazu iluzjonisty. OSP Gliny Małe oraz samorząd gminy Borowa zadbały o poczęstunek dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, co sprzyjało międzygminnej integracji młodzieży.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.