Reklama

Park sensoryczny na Starówce otwarty. Dzieci zachwycone [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: wt, 28 lip 2020 14:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Plac obok Wydziału Komunikacji przy ulicy Sękowskiego zmienił się diametralnie. Powstał tam nowoczesny i jedyny w powiecie Park Sensoryczny, który został wyposażony w ciekawą infrastrukturę oraz przeznaczone dla dzieci elementy małej architektury. Dodatkowo utworzono w nim fragmenty przestrzeni przystosowanej dla osób z różnymi dysfunkcjami.

Infrastruktura parku jest w szczególności przeznaczona dla osób z dysfunkcjami sensorycznymi i motorycznymi. Powstały więc miejsca do ćwiczeń i symulacji ruchowych w warunkach rzeczywistych i na wolnym powietrzu oraz enklawy roślin umożliwiających poznanie walorów smakowych, zapachowych i użytkowych.
 

 

Problemem, na który zwracają uwagę rodzice jest brak miejsc zacienionych, które w upalne dni są bardzo pożądane. Starosta mielecki Stanisław Lonczak, zapytany o tę kwestię przyznał, że posadzone drzewa będą się rozrastać i powoli zacieniać park. Pojawił się pomysł, aby w kilku miejscach zamontować parasole osłaniające przed słońcem. Ale to tylko pewna koncepcja, która musi zostać przedyskutowana i zaakceptowana. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały dzieci bawiące się w parku.

Przy okazji oddania obiektu do użytku organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji dla najmłodszych, a wśród nich animacje, zabawy i konkursy z nagrodami.

- To tu właśnie specjaliści z Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej i Poradni Profilaktyczno-Pedagogiczne będą prowadzić zajęcia z dziećmi z terenu Powiatu Mieleckiego - powiedział podczas uroczystości otwarcia Parku Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki.

- Zbudowany został plac zabaw, który ma dać radość dzieciom, a urządzenia parkowe pozwolą na wypoczynek wszystkim chętnym mieszkańcom. Teren parku będzie zatem unikatowym miejscem przeznaczonym na integrację lokalnej społeczności oraz terapię i warsztaty dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami - dodał.

Na terenie parku zamontowano jedyną w powiecie mieleckim huśtawkę przeznaczoną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wśród zamontowanych urządzeń znajduje się również ławka solarna posiadająca wbudowany panel fotowoltaiczny, gdzie można - dzięki portom USB - naładować urządzenia oraz skorzystać z bezpłatnej sieci Wi-fi.

Nowa inwestycja przy ul. Sękowskiego została oficjalnie oddana do użytku we wtorek, 28 lipca. Otwarcia dokonali samorządowcy z powiatu mieleckiego i urzędu miasta. Obiekt został poświęcony przez ks. prałata Stanisława Jurka.


Wartość inwestycji to prawie 1,4 miliona złotych, z czego ponad milion to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Wkład własny Powiatu Mieleckiego wyniósł prawie 350 tysięcy złotych.

 

Dzieci przecinają wstęgę: 


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.