Reklama

Najlepsi z najlepszych - „Komputer dla Najlepszego” przyznany

Opublikowano: pt, 24 cze 2016 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria 23 czerwca odbyła się gala XVI edycji konkursu „Komputer dla Najlepszego”.

Organizatorem tej cyklicznej uroczystości jest Starostwo Powiatowe w Mielcu przy współpracy z firmą Kronospan Mielec-fundatorem nagrody głównej – wysokiej klasy multimedialnego laptopa, przyznawanej uczniowi posiadającemu szczególne osiągnięcia i wyróżnienia zarówno w dziedzinie nauki jak i sportu oraz działalności na rzecz społeczności lokalnej lub szkolnej.

Nagrodę główną otrzymała Agnieszka Truniarz z II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, wybitny umysł ścisły, laureatka wielu konkursów matematycznych i fizycznych, aktywnie działająca harcerka. Nagrodę, którą w imieniu zwyciężczyni odebrał tata uczennicy wręczyli: przedstawicielka firmy Kronospan Agnieszka Jemioło, starosta Zbigniew Tymuła oraz przewodniczący Rady Powiatu Henryk Niedbała. 

- Bardzo się cieszę, że spotykamy się dziś podczas wielkiego święta powiatowej edukacji. To zarazem doskonała okazja do podsumowania  kolejnego udanego roku szkolnego. Inwestycja w wykształcenie to jedna z najlepszych lokat. Dzisiaj ogromną rolę odgrywa zdobyte solidne wykształcenie, a wspieranie najlepszych, odbywa się z korzyścią dla rozwoju  naszego miasta i powiatu – powiedział starosta Zbigniew Tymuła.

W czasie uroczystości zostali uhonorowani także wyróżniający się nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych, którzy otrzymali zaszczytny tytuł  Belfer the BESTia 2016 przyznawany w trzech kategoriach: 
Twórca sukcesu – Paweł Skowron - Zespół Szkół Technicznych
Nauczyciel dydaktyk – Anna Lewandowska -  II Liceum Ogólnokształcące
Nauczyciel wychowawca – Krystyna Golba - Zespół Szkół Technicznych

Nagrody wręczyli starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, wicestarosta Powiatu Mieleckiego  Maria Napieracz i członek Zarządu Powiatu Andrzej Bryła. 

Gala była również okazją do podsumowania wybitnych osiągnięć uczniów, którzy zostali laureatami i finalistami w różnych konkursach przedmiotowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Laureaci i finaliści konkursów wojewódzkich, regionalnych, ogólnopolskich, a także artystycznych, sportowych i modelarskich - uczniowie mieleckich liceów ogólnokształcących:

Sylwia Łachut - I Liceum Ogólnokształcące
Piotr Borys - I Liceum Ogólnokształcące 
Aleksandra Czarnota - II Liceum Ogólnokształcące
Dorota Dydo – Rożniecka -  II Liceum Ogólnokształcące
Agnieszka Truniarz - II Liceum Ogólnokształcące 
Rafał Konefał -  II Liceum Ogólnokształcące 
Jakub Woźniak -  II Liceum Ogólnokształcące 
Andrzej Rusinowski – Mistrz Europy w kategorii Modeli Kosmicznych dla Juniorów
Bartosz Kaźmierski -  Drugi drużynowy wicemistrz Europy 

Nagrody wręczyli: wicestarosta Powiatu Mieleckiego Maria Napieracz i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Kamiński.

Laureaci i finaliści konkursów wojewódzkich, regionalnych, ogólnopolskich, a także artystycznych i sportowych - uczniowie techników i zasadniczych szkół zawodowych:

Kamil Leśniak - Zespół Szkół Budowlanych 
Adrian Siwy - Zespół Szkół Budowlanych 
Adam Sołtys - Zespół Szkół Technicznych
Patryk Ludwikowski - Zespół Szkół Technicznych
Magdalena Szęszoł – Gruszecka – Zespół  Szkół Technicznych
Adrian Rogala -  Zespół Szkół Ekonomicznych
Konrad Borczyka - Zespół Szkół Ekonomicznych
Aneta Szeliga - Zespół Szkół Ekonomicznych
Karolina Świątek - Zespół Szkół im. Janusza Groszkowskiego
Dariusz Rolek -  Zespół Szkół im. Janusza Groszkowskiego
Izabella Stolarz – Zespół Szkół im. Janusza Groszkowskiego

Nagrody wręczyli: członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Maria Orłowska. 

Najlepsi specjaliści, którzy uzyskali tytuł „Certyfikowany Operator CNC”- Zespół Szkół Technicznych:
Mateusz Działo
Damian Szewc 
Rafał Perłowski

Laureaci III miejsca  Turnieju Glazurników Szkół Budowlanych – Zespół szkół Budowlanych:
Tomasz Trela 
Mateusz Szarek 

Laureat III miejsca I Podkarpackiego Turnieju Budowlanego Monterów Systemu Suchej Zabudowy – ZSB:
Mateusz Jedynak

Ponadto, doceniono zespołowy sukces szkoły tj. Zespołu Szkół Budowlanych, który już dwukrotnie okazał się najlepszą szkołą budowlaną w ogólnopolskim turnieju „Złota Kielnia”. Na ręce dyrektora Stanisława Starzyka wręczona została drukarka, która posłuży wszystkim uczniom szkoły.  

Nagrody wręczyli: członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Waldemar Barnaś, przewodniczący Komisji Edukacji  Kultury i Sportu Zdzisław Lassota, reprezentant firmy Abplanalp oraz firmy Hass Andrzej Hodór.

Starosta Powiatu Mieleckiego postanowił w uznaniu całokształtu pracy zawodowej,  
przyznać także nagrody odchodzącym na emeryturę dyrektorom: Józefowi Lewczakowi zarządzającemu Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Mielcu oraz Januszowi Świętoniowi wieloletniemu dyrektorowi I Liceum Ogólnokształcącego.  Wyróżnienie za całokształt działalności odebrał także Zdzisław Nowakowski dyrektor Centrum Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Oprawę artystyczną przygotował Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu. Galę poprowadziły nauczycielki Bogusława Starzyk i Jadwiga Dudek. 

Galę zakończono pamiątkowymi zdjęciami i wspólnym selfie.  W ten sposób XVI edycja konkursu „Komputer dla Najlepszego” przeszła do historii.  Następna  już za rok. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.