Reklama

Mielecka młodzież uczestniczy w serii spotkań poświęconych bezpieczeństwu drogowemu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 17 marca 2018 22:31
Autor: Arkadiusz Łysoń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

galeria Młodzież z najstarszych klas wszystkich mieleckich szkół średnich bierze udział w cyklu spotkań poświęconych bezpieczeństwu na drogach. O tej ważnej kwestii z młodymi ludźmi rozmawiają policjanci i inni specjaliści. Atrakcją spotkań jest symulator dachowania.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu promuje odpowiedzialne postawy wśród młodych kierowców i kandydatów na kierowców. Dlatego organizuje szereg spotkań z uczniami wszystkich mieleckich szkół średnich. Inauguracyjne spotkanie miało miejsce w mieleckim „ekonomiku”.

- Mielecka komenda, a w szczególności komendant wyszedł z inicjatywą, aby zorganizować coś dla młodzieży. Aby poprzez edukowanie młodych kierowców wpłynąć na bezpieczeństwo na mieleckich drogach. Ta sprawa jest od lat priorytetem mieleckiej policji, by na terenie mieleckiego powiatu było jak najmniej wypadków, szczególnie z udziałem tych najmłodszych kierowców – mówi Urszula Chmura, oficer prasowy mieleckiej policji. - Dlatego postawiliśmy na edukację młodzieży. Otwieramy cykl debatą, która jest inauguracyjna, a później przeprowadzimy w każdej ze szkół średnich konferencje z hasłem przewodnim: „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem” – dodaje.

Policjanci sprowadzili specjalistów z Wydziału Ruchu Drogowego z Rzeszowa i z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Krosna i Rzeszowa, aby doświadczone osoby mogły przekazać wiedzę tym, którzy dopiero będą starać się o uzyskanie prawa jazdy lub posiadają je od niedawna.

 Ważne jest to, że udało nam się sprowadzić do Mielca symulator dachowania, z którego będą mogli korzystać uczestnicy debat. Może im to zobrazuje pewne sytuacje na drogach lub będzie przestrogą, w jakiej niebezpiecznej sytuacji mogą znaleźć się na drodze młodzi kierowcy – przekazuje Urszula Chmura.

Szczególną uwagę policjanci będą zwracać na zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czyli zapinanie pasów, przestrzeganie przepisów i żeby młodzi kierowcy nigdy nie wsiadali za kierownicę po alkoholu.

Akcja skierowana jest do uczniów klas III i IV szkół średnich. Jej zadaniem jest promowanie odpowiedzialnych postaw kierowców oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów drogowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.