Reklama

Reklama

Mieleccy policjanci świętowali 100-lecie [FOTO]

Opublikowano: 24 lipca 2019 16:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Dokładnie sto lat temu, 24 lipca 1919 roku, w Polsce powołano do działania Państwową Policję. W dzień okrągłego jubileuszu funkcjonariusze z mieleckiej komendy spotkali się na tradycyjnym Święcie Policji.

- Zawód policjanta to zawód specjalny, dla wyjątkowych ludzi, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych, którzy posiadają w sobie wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka i nie boją się poświęceń, nawet tych największych – zwracał się do mieleckich policjantów Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa. Otwierając uroczystą zbiórkę w Samorządowym Centrum Kultury, dziękował funkcjonariuszom za ich zaangażowanie oraz profesjonalizm. Podkreślał, że to właśnie rzetelna praca mieleckich mundurowych przekłada się na dostrzegalną poprawę warunków bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu mieleckiego oraz rosnące zaufanie społeczne do funkcjonariuszy.

Skuteczna praca Policji, jak mówił komendant, to także wynik owocnej współpracy z innymi służbami i samorządami. – Niezwykle cenię sobie wasze codzienne wsparcie, partnerskie relacje i niejednokrotnie pomoc finansową, a także współpracę, jaką obdarzamy się w sytuacjach zagrożenia – zaznaczał komendant. Powołał się tu na tegoroczną akcję powodziową, która zjednoczyła wszystkie mieleckie służby i instytucje na rzecz jednego, wspólnego celu, jakim było niesienie pomocy mieszkańcom powiatu mieleckiego.

Symbolicznym podziękowaniem za całokształt dobrej współpracy były wręczone podczas zbiórki statuetki nawiązujące do setnej rocznicy powstania Policji. Pamiątkowy grawer z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniewa Sowy oraz Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Jacka Juwy odebrał m.in. reprezentujący władze samorządowe Powiatu Mieleckiego Wicestarosta Andrzej Bryła.

- Corocznie święto policji jest okazją do licznych podsumowań. Ze swojej strony chciałbym podkreślić harmonijną współpracę policji z samorządem powiatowym, na każdej płaszczyźnie działalności – mówił podczas uroczystości Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła. – Na przestrzeni wszystkich kadencji staramy się wspierać policję, także finansowo, na miarę budżetowych możliwości. Cieszymy się, że to rosnące poczucie bezpieczeństwa na terenie powiatu może być w małej części także naszą zasługą – zaznaczał.

Policjantom, w imieniu swoim oraz władz Powiatu Mieleckiego, podziękował za trud codziennej pracy oraz zaangażowanie, z jakim wypełniają swoje obowiązki. Życzył jednocześnie, by niełatwa i często ryzykowna służba mundurowa spotykała się z jak najszerszym uznaniem społecznym, a wszystkie z podejmowanych działań były dla funkcjonariuszy źródłem zawodowej i osobistej satysfakcji. – Serdeczne gratulacje kierujemy także do odznaczonych i awansowanych. Niech dzisiejsze wyróżnienia stanowią powód do dumy oraz motywację do realizacji kolejnych zawodowych celów – cytował wicestarosta z okolicznościowego adresu, jaki wystosował do funkcjonariuszy starosta mielecki Stanisław Lonczak. 

Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odebrało dziś kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Wyróżniono także policjantów ze szczególnymi zasługami dla rozwoju mieleckiej Policji – ci odebrali okolicznościowe medale z rąk Krzysztofa Filipa, Wiceprzewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Podkarpackiego.

Udział w uroczystości wzięły dziesiątki osób. Na policyjnej zbiórce licznie pojawili się przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Oprócz Wicestarosty Powiatu Mieleckiego Andrzeja Bryły byli to także: Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Podkarpackiego Tomasz Leyko, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Maria Napieracz, II Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś oraz wójtowie gmin powiatu mieleckiego.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -2

    Gość

    A to policjantki w tym ostrym makijażu i neonowych długich szponach oraz ta Pani z wyszywana w kwiatki marynarka? Czy to jakieś foto modelki? :D