Reklama

Handlarze strajkują! Doszło do spotkania z urzędnikiem. Propozycje rozwiązań i spotkanie w urzędzie [VIDEO]

Opublikowano: czw, 7 lut 2019 13:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Handlarze targujący na targowisku przy ulicy Sportowej zrezygnowali dziś z handlu na mieleckim targowisku. Tłumaczą, że opłaty naliczane przez urzędników są niesprawiedliwe i źle wyceniane. Domagają się zmiany uchwały Rady Miasta z 2015 roku. Ich zdaniem opłaty pobierane obecnie w Mielcu są jednymi z największych w całym Podkarpaciu. Z handlarzami spotkała się Monika Skowrońska - Ziomek Naczelnik Wydziały Dróg Transportu i Działalności Gospodarczej Urzedu M iejskiego w Mielcu. Doszło do wymiany argumentów i propozycji spotkania w Urzędzie Miasta.

Handlarze przypominają, że do tej pory płacili opłatę 35 złotych za dzień handlowania na placu targowym przy ul. Sportowej. Po obecnej zmianie naliczania opłat zostały te kwoty zmienione nawet do 80 złotych w niektórych przypadkach. Poborem opłat zajmują się inkasenci, którzy obliczają wielkość stanowiska i miejsca parkingowego. Więcej na ten temat tutaj 

Do protestujących wyszła naczelnik Wydziału Dróg, Transportu i Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Monika Skowrońska - Ziomek. Doszło do wymiany argumentów. 

- Uważamy, że interpretacja przepisów zapisanych w uchwale Rady Miasta z 2015 roku jest dwuznaczna. Według naszych wyliczeń powinniśmy płacić 35 złotych za nasze stanowiska - komentuje jeden z protestujących. 

- Podjęliśmy działania, żeby zmienić regulamin, żeby zmienić wysokość opłat. Mówimy o tym, że chcemy to dostosować do realiów - deklaruje Monika Skowrońska - Ziomek. Protestujący handlarze wybrali swoją trzyosobową reprezentację. W przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania roboczego urzędników i handlarzy, gdzie padną propozycję rozwiązań. 

Argumentacje handlarzy i urzędników:

Reakcja handlujących na propozycję spotkania w Urzędzie Miasta:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.