Reklama

Reklama

Do miejskich szkół w Mielcu trafią nowoczesne sterylizatory powietrza! [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: 24 września 2020 12:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Ponad sto urządzeń do sterylizacji pomieszczeń trafi w najbliższym czasie do wszystkich miejskich szkół. To efekt podpisanej dzisiaj (24 września) umowy między prezydentem Mielca Jackiem Wiśniewskim a Prezesem Zarządu firmy NAVITEL Wojciechem Mordecem. Mielec stanie się jedynym miastem, na terenie którego szkoły miejskie wyposażone zostaną w sprzęt, którego zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa w przestrzeniach wspólnych, takich jak szatnie czy korytarze.

 

Oficjalne podpisanie umowy odbyło się w siedzibie firmy Navitel, znajdującej się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec w Inkubatorze Przedsiębiorczości IN TECH 1 należącym do Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A.

 


- Wszelka forma poprawy bezpieczeństwa, w obecnej sytuacji epidemiologicznej, jest bardzo cenna. Zakup ponad stu urządzeń do sterylizacji powietrza, które docelowo trafią do wszystkich miejskich szkół jest decyzją przemyślaną – mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. – Nie tak dawno, do wszystkich żłobków i przedszkoli przekazaliśmy oczyszczacze powietrza, które mają za zadanie filtrować powietrze w miejscach, w których przez większość dnia przebywają najmłodsi mieszkańcy Mielca. Do szkół już wkrótce trafią sterylizatory posiadający większy zasięg pracy, dlatego usytuowane zostaną w miejscach wspólnych, tam gdzie w jednym czasie przebywa duża liczba uczniów. Jako mieszkańcy Mielca, możemy być dumni, że tego typu urządzenia produkowane są w naszym mieście – podkreśla Prezydent.


Czytaj także„Marcel” niespodziewanie podniósł ceny biletów. Pasażerowie zaskoczeniO pomyśle stworzenia sterylizatorów oraz parametrach technicznych urządzeń mówi Prezes Zarządu firmy Navitel Wojciech Mordec.


- W czasie obecnie trwającej pandemii Covid-19, firma Navitel opracowała oraz jest producentem sterylizatorów powietrza UV-C NLB-60 i LNB-120, niewytwarzających ozonu. Sterylizator oczyszcza pomieszczenie z bakterii, grzybów i wirusów w tym COVID-19 – tłumaczy Wojciech Mordec. – Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa uczniom, personelowi szkół niezbędne jest sterylizowanie powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Nasze sterylizatory, cały czas podczas swojej pracy, filtrują powietrze oczyszczając jego zawartość ze wszystkich bakterii i wirusów. Działają bezobsługowo i są tanie w eksploatacji – dodaje.


Stosowanie sterylizatorów wykorzystujących promienniki UV-C z wymuszonym obiegiem powietrza jest jedną z najbardziej skutecznych metod zwalczania bakterii, wirusów, pleśni, grzybów oraz wszelkich innych drobnoustrojów. Z uwagi na wysoką skuteczność działania sterylizatory wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie jest wymagany wysoki poziom czystości mikrobiologicznej, od którego zależy wysoka jakość bezpieczeństwa. 


Urządzenia do sterylizacji powietrza trafią do wszystkich szkół, których organem prowadzącym jest miasto Mielec, są nimi: Szkoła Podstawowa nr 1, 2, 3, 6, 7, 9, 11, 12, 13 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1. Całkowita wartość zakupionego sprzętu to 187.944,00 zł brutto.

 


Czytaj także: Kolejne ofiary koronawirusa. Zmarło dwóch mężczyzn z powiatu mieleckiego


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    mecenas

    Jedni trują drudzy oczyszczają . Wszyscy zadowoleni

  • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    kajtek

    Super urządzenie