Reklama

Chorzelów: Maryja – Bramą Miłosierdzia

Opublikowano: śr, 7 wrz 2016 10:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie rozpoczęły się trzydniowe uroczystości odpustowe. Wtorkowej sumie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Odpust w Chorzelowie, jest przygotowaniem do przyszłorocznej koronacji wizerunku Matki Bożej.

Na wtorkową mszę w sanktuarium przybyli uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Pielgrzymi dziękowali Matce Bożej za uczestnictwo w pielgrzymce na Jasną Górę. W uroczystościach brali także udział przedstawiciele „Legionu Maryi” z całego regionu (z diecezji tarnowskiej i sandomierskiej). Na odpuście nie zabrakło mieszkańców Chorzelowa, a także władz gminy wiejskiej Mielec, z wójtem Józefem Piątkiem na czele. Biskup Andrzej Jeż w słowie skierowanym do uczestników odpustu przypomniał o trwającym obecnie w kościele roku miłosierdzia. Zaznaczył, że przy ogłoszeniu tego szczególnego czasu w Watykanie, towarzyszyła polska ikona Matki Bożej z Jarosławia – przed oblicze Matki Bożej przychodzimy z radością. Czasem przychodzimy ze swoimi problemami i trudnościami, ale ze świadomością iż napotykamy miłość miłosierną. Znamienne jest, że otwarcie roku miłosierdzia nastąpiło w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Wtedy obok ołtarza ustawiono ikonę Matki Bożej – Bramy Miłosierdzia z jarosławskiej cerkwi. Ta łaskami słynąca XVII wieczna ikona przedstawia Matkę Bożą trzymającą Jezusa. Na ikonie jest napis: „Drzwi Miłosierdzia – Otwórz nam!”. Najświętsza Maryja jako pierwsza ze zbawionych pomaga nam odkrywać dar Bożego Miłosierdzia. Pozwala nam iść drogą czynienia miłosierdzia – mówił podczas mszy odpustowej biskup A. Jeż. Uroczystości uświetnił koncert chóru parafialnego. Na zakończenie mszy biskup A. Jeż poświęcił pięć nowych konfesjonałów, które zostały wykonane specjalnie dla chorzelowskiego sanktuarium. Poświęcono także dwa nowe obrazy z wizerunkiem św. Jana Pawła II, a także Jezusa Miłosiernego. Wierni mogli podziwiać także ołtarz boczny, który został poddany gruntownej renowacji. Uroczystości odpustowe w Chorzelowie potrwają do czwartku 8 września br.

Posłuchaj fragmentu homilii biskupa Andrzeja Jeża:

Zobacz moment poświęcenia konfesjonałów i ołtarzy:

 

Zobacz występ chóru parafialnego:

  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.