Reklama

Reklama

A tak dziękuje Drzewo Roku! [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: 25 lipca 2020 18:14
Autor: MW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

galeria Lipa św. Jana Napomucena z Dulczy Wielkiej została Drzewem Roku, ale nie zapomniała o osobach, które przyczyniły się do tego sukcesu! Dziś, 25 lipca, pod jej gałęziami odbyła się impreza, jaką niektórzy określili "weselem" lipy. Zgromadzili się tu bowiem wszyscy ludzie, którzy przyczynili się do jej sukcesu.

Reklama

Wśród zgromadzonych byli przedstawiciele władz województwa, z marszałkiem Władysławem Ortylem, miasta Mielca, powiatu mieleckiego, gminy Radomyśl Wielki i wsi Dulcza Wielka. Podziękowania odebrali również strażacy z OSP, gospodynie z KGW, przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody i media. Ze śląska przybyli mili goście - para, która zgłosiła do konkursu Smutnych Braci ze Sosnowca, którzy zdobyli 3 miejsce w konkursie. 

Nie zabrakło oczywiście właściciela lipy, Tadeusza Kurka i wszystkich okolicznych mieszkańców, którzy Drzewo Roku znają i kochają już od lat. 

Nadleśniczy Huber Sobiczewski przekazał dobre wieści: szpara w lipie, która budziła wiele niepokoju, zostanie wzmocniona specjalnymi szwami. 

Teraz pozostaje nam czekać na przyszły rok, kiedy lipa stanie do konkursu na Drzewo Europy! 

 

 


Czytaj także:


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.