Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 19/2023

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: canva.com

Tygodnik Regionalny KORSO nr 19/2023 - Zdjęcie główne

Tygodnik Regionalny KORSO nr 19/2023 | foto canva.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

30 lat KORSO Redakcja zakończyła pracę nad nowym numerem Tygodnika Regionalnego KORSO. Co w najnowszym numerze?

Mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce

Ostatni kupon, ostatnie chwile na głosowanie

Groźne spotkania ze zwierzętami 

Ostatni tydzień obfitował w wydarzenia strażacko-policyjne, w których główną rolę odgrywały... zwierzęta. W gminie Wadowice Górne kierująca samochodem osobowym wjechała do rowu, bo chciała... uratować psa. W Maliniu strażacy zostali wezwani do udzielenia pomocy koziołkowi nabitemu na grot ogrodzenia. W Padwi Narodowej złodziej pokusił się na... pszczele rodziny. 

Seniorzy w majowym nastroju 

Na scenie Mieleckiego Centrum Kultury zaprezentowały się zespoły artystyczne, działające przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Mielcu. Koncert poświęcony był świętom majowym. Seniorzy bawili się wyśmienicie. 

Jak maj to matury

Czwartego maja punktualnie o godzinie 9.00 ponad tysiąc absolwentów kończących szkoły ponadpodstawowe w powiecie mieleckim rozpoczęło matury. Uczniowie obowiązkowo przystępują do czterech egzaminów w części pisemnej i do dwóch egzaminów w części ustnej. Zadanie nie należy do najłatwiejszych. Ubiegłoroczne egzaminy zdało w kraju 78,8% uczniów. Na wyniki poczekamy do 7 lipca.

Dwieście lat, Kapitanie! 

Dokładnie 10 maja swoje 95 urodziny obchodzi ostatni z żyjących harcerzy konspiracyjnej mieleckiej drużyny Szarych Szeregów im. Jeremiego Wiśniowieckiego - Tytus Wyczałek.

O srogiej pani mieleckiej i słudze - pokutniku 

Pitaval to zbiór literackich sprawozdań z procesów karnych lub historii głośnych przestępstw. Dziś w naszym tygodniku zaczynamy nowy cykl opisów najciekawszych procesów z dziejów Mielca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy